Sayfa Kuralları

1- Sitede yayınladığınız herhangi bir yazıda – ufak bir paragraf dahi olsa – başka bir sitede daha önce başkası tarafından yayınlanmış bir yazıyı birebir kopyalayarak kullanmak kesinlikle yasaktır. (Birebir içerik kopyasının telif hakkı ihlali olması nedeniyle bu tarz bir içeriğe sahip yazının tespit edilmesi durumunda yazı editörler tarafından yayından kaldırılacaktır ve söz konusu yazının yazarı ile absurdizi.com’un tüm ilişiği kesilecektir)


2- Yazı içerisinde bir yazar, şair ya da düşünürün sözünden alıntı yaparken alıntı özelliğinin kullanarak yazı içerisine aktarılması gerekmektedir.
Örnek:

Şiirimiz karadır abiler

Kendi kendine çalan bir davul zurna
Sesini duyunca kendi kendine güreşmeye başlayan
Taşınır mal helalarında kara kamunun
Şeye dar pantolonlu kostak delikanlıların şiiridir

Aşk örgütlenmektir bir düşünün abiler

Ece Ayhan – Mor Külhani

3- Sayfa dışından bir kaynaktan bilgi, haber ya da gelişme aktarırken dış kaynak yazı sonunda kaynak olarak (link, sayfa adı vs.) belirtilmelidir.


4- Taslak olarak bulunan yazı sayfada yayınlamadan önce “İnceleme bekliyor” kutucuğunun işaretlenip “Bekliyor olarak kaydet” butonuna basarak editör onayına gönderilmelidir.5- Yazının okunmasını arttırmak amaçlı 3. taraf botlar ile sayfada geçersiz trafik oluşturmak yasaktır.


6- absurdizi.com’da aktif olarak yazarlık yaparken başka bir sayfadan gelen yazarlık teklifini kabul etmeniz durumunda absurdizi.com’da olan yazarlığınız sonlanacaktır.


7- WhatsApp’ta bulunan “Absurdizi” gruplarında (Sohbet, Şiir, Sosyal Medya, Editör) amaç dışı ve gruptaki diğer üyeleri düşünmeden konuşmalar yapılmaması ve site dışından herhangi bir link paylaşılmaması gerekmektedir.


8- Yazar paneli giriş bilgilerinin (kullanıcı adı ve şifre) sayfa içinden veya dışından bir kişi ile (yöneticiler ve webmaster hariç) güvenlik ihlali oluşması gerekçesiyle paylaşılmaması gerekmektedir.


absurdizi.com’da yazarlık yapan tüm yazarlar Gizlilik Sözleşmesi ve Sayfa Kurallarını kabul etmiş sayılır.