48. Müzik Festivali

48. Müzik Festivali Online Olarak Ekranlara Gelecek!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla festivalin çevrimiçi adresi online.iksv.org üzerinden müzikseverlerle buluşturulacak. Açılış konseri ise festivalin 2019-2022 Açılış Konseri Orkestrası olan, Tekfen Filarmoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek. Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası’na sahnede keman sanatçısı Emre Engin’nin de eşlik ettiği konserin kaydı, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Meydanı’nda gerçekleştirildi.

IKSV müzik

COVID-19 pandemisi nedeniyle bu yıl dijital ortamda gerçekleştirilecek festival kapsamında, festival programındaki tüm konserlerin kayıtları video formatında dijital ortamda yayımlanacak ve Türkiye’nin her yerinden; hatta yurt dışından sanatseverlerle buluşturulacak.

Festival dönemine özel olarak oluşturulan online.iksv.org web sitesi üzerinden, 18 Eylül’den itibaren her gün yeni bir konser, erişime açılacak. Erişime açılan konserler 30 gün boyunca ulaşılabilir olacak. İzleyiciler, bilet satın aldıkları konserleri izlemeye başladıktan sonra 7 gün boyunca görüntüleyebilecekler. Festival için konser biletleri tek tek 20 TL’ye satılırken, festivalin hiçbir anını kaçırmak istemeyen sanatseverler çevrimiçi konserlerin tamamına 250 TL değerinde kombine bilet satın alarak ulaşabilecekler.

48. İstanbul Müzik Festivali’nde kimler yer alıyor ?

Festival izleyicisi, aralarında Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Wiener Akademie, Bilkent Senfoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Kheops Ensemble, Philharmonix, Beethoven Trio Berlin, Semplice Quartet gibi topluluklar ve Thomas Hampson, Víkingur Ólafsson, Benjamin Schmid, Anna Tifu, Borusan Quartet, Bülent Evcil, Derya Türkan, Yurdal Tokcan, Gökhan Aybulus, Ezgi Karakaya, Pelin Halkacı Akın gibi solistlerin bulunduğu isimleri, tarihi ve dokusuyla dikkat çeken çeşitli mekanlardaki festivale özel performanslarıyla izleme fırsatı yakalayacak.