AHBAP’tan Müzik Ve Sahne Emekçilerine Destek #SahneyeSesVer

Covid-19 salgını süresinde pek çok sektörde olduğu gibi müzik ve sahne sanatlarında çalışan, geçimini bu sektörden sağlayan pek çok çalışan zor günler yaşadı. İptal edilen konserler, etkinlikler, kapalı ve açık hava mekanlarına gelen kısıtlamalar nedeniyle mağdur olan müzisyenler ve sanatçıların yanında bu etkinliklerin düzenlenmesine emek veren çalışanlar da maddi kayıplara uğradı.

Daha önceki günlerde bu mağduriyeti duyurmak için “kırmızı renk” paylaşımlar ve çeşitli protestolar ile müzik emekçilerinin seslerini duyurma çabasını sizlerle paylaşmıştık.

Sahne ve müzik emekçilerinin bu yardım çağrılarına ülkenin en geniş sosyal yardım derneklerinden AHBAP karşılık verdi. Haluk Levent öncülüğünde “Sahneye Ses Ver” ismiyle bir destek organizasyonu düzenleniyor. 27 Ekim tarihinde Harbiye Açık Hava sahnesinde gerçekleşecek gecede pek çok ünlü sanatçı yer alacak. Pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda seyirciye açık olacak etkinliğe isteyenler hediye bilet alara da destek olabilecek. #SahneyeSesVer etkinliği hediye bilet alan müzikseverler için online olarak da izlenebilecek.

Haluk Levent Açık Hava Sahnesinde 2 bin, destek biletinde 18 bin olmak üzere 20 bin kişinin katılım gerçekleştirmesini beklediğini açıkladı. Destek bileti fiyatları 53 tl ile 530 tl arasında. Gergedan yapım organizasyon tarafından düzenlenecek etkinliğin online ve doğrudan katılım biletleri Biletix üzerinden satışta.

Gecenin sunumunu Ebru Cündübeyoğlu ve Hakan Yılmaz üstlenecek. Cem Adrian, Ceylan Ertem, Hayko Cepkin, Melek Mosso, Emircan İğrek, Fırat Tanış, Zeynep Bastık, Onur Saylak, Kaan Sekban, Hazal Kaya gibi isimler sahneyi renklendirecek.

Sahneye Ses Ver gecesinin bir diğer sürprizi de Sunay Akın ve sevilen radyocu Nihat Sırdar’ın eğlenceli ve bilgi dolu gösterisi.

Haluk Levent’in duyurusunun ardından pek çok firma ve hayırsever de satın aldıkları hediye biletlerle organizasyona destek olduklarını açıkladı. Etkinlik için toplanan gelir Ahbap derneğine gerekli belgeleri ile başvuru yapan sahne ve müzik sektörü çalışanlarına bölüştürülecek.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.