Ahmet Ali Arslan’dan yeni albüm “Bahçeden”

Ahmet Ali Arslan’ın alternatif sahnenin önemli isimleriyle düet yaptığı canlı performans serisi Bahçeden, bugün albüm olarak dijital platformlarda yayınlandı. Videoları Youtube’da yayında olan bu düetler sıcak, ev gibi bir ortamda, adı üstünde bir bahçede yapılmış sade akustik kayıtlardan oluşuyor.

Şarkıcılar arasındaki samimiyetin hissedildiği albümde, Ahmet Ali’ye birer şarkısında ŞenceylikCan KazazNilipek.Melike ŞahinSelin SümbültepeMerih AşkınBarış Demirel – Barıştık MıDeniz TaşarVolkan İncüvez ve Lara Di Lara eşlik ediyor. Geleneksel tınılardan caza uzanan bir yelpazede birçok tarzda konuk Bahçeden’de aynı dostane havayla bir araya gelmiş. Vokalleri dışında Nilipek. ukulele, Volkan İncüvez bağlama-cümbüş ve gitar, Merih Aşkın kopuz ve perdesiz gitar, Barış Demirel – Barıştık Mı da trompet çalıyor. Melike Şahin ile yapılan düette ise kayda ud ile Can Kandaz katılıyor.

Albümde daha önce stüdyo versiyonu yayınlanmamış bir şarkı var: sözlerini Ahmet Ali Arslan’ın yazdığı, müziğini Şenceylik’in bestelediği Zeytin Ağaçları. Serinin ses kayıtlarını ve yardımcı yapımcılığını Feryin Kaya üstlendi. Düetleri birbirine bağlayan ayçiçeği, Ahmet Ali Arslan’ın ilk albümü Günaşığı’na bir gönderme.

Ahmet Ali Arslan bir yandan Bahçeden serisinin ikinci sezonu için çekimlere devam ederken bir yandan sonbaharda çıkarmayı planladığı ikinci stüdyo albümü Dünyalarız Uzakta ‘nın hazırlığında.