Ahmet Tiryakioğlu-Gözde Öney Ortaklığından “Mucize”

Ahmet Tiryakioğlu, 2020 Haziran ve Temmuz aylarında ard arda yayınladığı “Hak Ettik” ve “Niye Bu Kadar” teklilerinden sonra yeni teklisi “Mucize” ile karşınızda! 

Mucize; severek ve emin olmadan ayrılan, birbirinden uzaklaşmaya çalışan bir çiftin hikayesini, umudunu ve umutsuzluğunu anlatıyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Ahmet Tiryakioğlu’na ait olan  Mucize, Gözde Öney’in pırıl pırıl ve iç ısıtan sesiyle dinleyicilere ulaşıyor. 

Son teklisi Gitmek’in yayınlanması ardından Mucize’nin kayıtlarına başlayan Öney, şarkıyla ilgili şunları söyledi:

Sevgili Ahmet Tiryakioğlu bana Mucize’yle ilk geldiğinde ufak bir şaşkınlık yaşadım. Çünkü sözler bir süredir içinde bulunduğumu fark ettiğim bir duyguyu yansıtıyordu. Hissettiğim o ilk duygusal yoğunluğu yitirmek istemediğimden, hiç zaman kaybetmeden stüdyoma kapanıp bir gecede demo vokallerini kaydettim ve şarkının final halinde de o vokal kayıtlarını kullandık. Kayıtta Ahmet’in bu şarkıyı hangi hislerle yazmış olabileceği üzerine düşünmeden edemediğimi, her kelimesini bu empatiyle söylediğimi ve bazı anlarda gözlerimin dolduğunu itiraf etmeliyim. Mucize bu anlamda bana yol göstermiş, yalnız olmadığımı hatırlatmış, cesaret vermiş bir şarkıdır.

Kayıtları pandemi şartlarında Bodrum’da tamamlanan şarkının vokalleri Gözde Öney’e ve diğer tüm enstrüman ve dijital programlamalar ise Ahmet Tiryakioğlu’na ait.

Mucize’yi yazarken, günümüzde duymaya alışık olduğumuz tipik aşk şarkılarının dokularından farklı, kaygısız ve sınırları genişletmekten çekinmeyen Tiryakioğlu; 80’ler rock balladlarını andıran teatral bir düzenleme ile dinleyicilerinin karşısına çıkmayı tercih ediyor. Piyano ve gitarların nostaljik duyulan tınısını elektronik dokunuşlarla özgün ve huzursuz bir havaya büründürmeyi imzası haline getiren Tiryakioğlu, kullandığı klasik Vocoder dokusu ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Düzenlemede Bikem Portakal’ın ve mix aşamasında Okay Aynur’un dokunuşlarıyla son haline ulaşan Mucize’nin kapak görseli ise çok yönlü sanatçı/ressam Ayşe Kapusuz tarafından hazırlandı.

Çekimleri Bodrum/Gümüşlük’te başlayan Mucize’nin klibi ise çok yakında sizlerle! Mucize tüm dijital platformlardan dinleyicisiyle buluşmayı bekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir