Akustikadam’dan “Virüs Günlerinde Aşk” Ve Birbirinden Keyifli 5 Şarkı

Mert Erşahin namıdiğer Akustikadam. Bir hayalci, bir besteci, bir şarkıcı bir esnaf. Marangoz olan dedesi ve babasının mesleğini devam ettirirken aynı zamanda içindeki sanatçıya engel olamayıp kendine Balat’ta bir dünya inşa etmiş bir adam.

Atölye Kafası son dönemin popüler semti Balat’ın bilinen mekanlarından biri. Neredeyse her şey ahşap ve satılık. Evet oturduğunuz sandalyeden, kullandığınız bardak altlığına kadar. Soğuk kış gününde sobada kestanenizi pişirip yiyebilir, sinema kafası etkinlikleri ile evininiz salonundaymış gibi keyifle sıcacık zaman geçirebilirsiniz.

Mert Erşahin bu mekanda yer alan küçük sahnede düzenli aralıklarla akustik konserler veriyor. Pek çok ünlü ismin konserlerine de evsahipliği yapıyor. Melek Mosso, Emir Can İğrek, Can Ozan, Murat Çelik, Eda Baba, Güney Marlen gibi isimler bu samimi ve güzel mekanda sahne aldılar. Yakın zamanda Ogün Sanlısoy ve Grup Gündoğarken de Atölye kafasına yolu düşen değerli sanatçılar.

Tahtası eksikler diye adlandırdığı bir takipçi kitlesi var Akustikadam’ın.

Rengarenk ve hareketli karakteri aynı renkte şarkılarla hayat buluyor. Şimdilik yayınlanan tek albümü “Akustikadam” Youtube ve Spotify’da şarkılarını yayınlıyor.

Son parçası dünyanın yaşadığı şu zor günlerde biraz keyfimizi yerine getirebilir. “Virüs Günlerinde Aşk”

Akustikadam’ın bence en eğlenceli şarkılarından biri “Neden” İstiklal caddesinde bornoz ve boxerla çekilen klibi izleyince gerçekten “Neden” diye sormadan edemiyoruz 🙂

“Aşık Olmayız Korkma” Balat’ın pek çok güzel manzarasını görebildiğimiz oldukça renkli ve eğlenceli bir kliple karşımızda.

“İmkanı Olan Delirsin” sıcak yaz günlerini özlediğimiz şu günlerde ilaç gibi gelecek umut ve neşe dolu bir şarkı.

Hava çok güzel bugün

Bir umut var içimdeee….

“Bırak 14 Şubat onların olsun 13 Şubat bizimdir yalnızlar günü” diyerek icat ettiği Yalnızlar gününde her sene konuk sanatçıların da yer aldığı konserler düzenliyor. O konserlerden birinde en sevilen cover çalışmalarından biri “Boşver Arkadaş”

Son olarak 2017 yılında internette fenomen olan küçük bir çocuğun videosundan uyarladığı kısa eğlenceli bestesini de koyalım. Bu aralar evde kalıp istediğimizde yatalım istediğimizde kalkalım 🙂 Hayat hepimiz için daha sağlıklı, mutlu, umutlu, güzel olsun. Keyifli dinlemeler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir