Apple Watch Series 5 Görücüye Çıktı!

Apple Watch 5, oldukça etkileyici bir tanıtım videosuyla görücüye çıktı. Apple, yeni Apple Watch modelinin özelliklerini açıkladı. Apple Watch 5 aynı iPhone’da da olduğu gibi pusulaya ev sahipliği yapacak. 

Apple Watch 5, ekranı açık halde 18 saat kullanılabılıyor. Ayrıca Watch Series 4’e göre ekranında iyileştirmeler yapılan 5. seride, geliştirilmiş bir Apple Healt Study uygulaması mevcut. Bu uygulama kalp atışlarını ölçebiliyor.

Apple Watch 5, kullanıcıların isteğine göre tasarlanabilen kordonlara sahip. Ayrıca tanıtımda dikkat çekici olaylar paylaşıldı. Duyma engelli bir baba, çocuğunun ağlamasını ve çıkardığı sesleri Apple Watch sayesinde hissettiğini ve çocuğunun hayatını kurtardığını anlattı.

Dikkat çeken diğer olayı ise yaşlı bir adam paylaştı. Kalp krizi geçirdiğini anlayan yaşlı adam Apple Watch sayesinde kolayca 911’i ve eşini arayabildiğini söyledi.

Hearing Study uygulaması ise kulağımıza zarar verebilecek yüksek sesleri algılayıp bize uyarıda bulunuyor. Apple, Women Health Study uygulamasıyla kadın müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Uygulama, kadınlara aylık periyotlarını takip etme imkanı sağlıyor.

Ürünün piyasaya çıkış tarihi 20 Eylül olarak duyuruldu. Doğa dostu teknolojinin kullanıldığı belirtilen Apple Watch 5, ABD’de 399 dolardan satışa sunulacak.