Apple'ın İlk Yüzen Mağazası Singapur'da!

Apple’ın İlk Yüzen Mağazası Singapur’da!

Yüzen bir küre olarak görünen Apple Marina Bay Sands, doğrudan su üzerinde bulunan ilk Apple mağazası olarak Singapur’da 10 Eylül perşembe günü ziyarete açıldı.

Apple Marina Bay Sands, camı açıkken bu şekilde görüntülenmektedir.

Bu fütüristik yapı için firmanın yakın zamanda açmış olduğu ağaç şeklindeki Bangkok Apple Store’un güzel bir devamı niteliğinde olduğunu söylemek mümkün. Bu göz alıcı yapının mimarı; Foster + Partners, şu anda bir Katolik kilisesi olarak hizmet veren eski bir tapınak olan Roma’nın ünlü Pantheon’undan ilham aldı ve antik Roma mimarisinin parçası çağdaş bir esere yorumlanmış oldu.

Marina Bay Sands’de bulunan ve şıklığıyla dikkat çeken kubbe benzeri yapı, 10 adet dar dikey dikme ile bir arada tutulan 114 parça camdan yapılmıştır. Singapur’un 360 derecelik kesintisiz panoramik manzarasına sahiptir ve böylece mağaza doğal güneş ışığından fazlasıyla yararlanmaktadır. Geceleri de özel bir ışıklandırma ile aydınlatılan mağazaya kıyıdan özel bir ahşap merdiven ile ulaşılabilmekte.

Mağazaya Giden Müşterileri Neler Bekliyor?

Bu mağaza Apple’ın dünya seyahat ve ticaret merkezlerinden biri olan Singapur’da bulunan üçüncü perakende mağazası ve beklentiyi karşılayabilmek için yaklaşık 150 kişilik ekip 23 dil konuşabiliyor.

Mağazada bulunan ziyaretçiler, Apple ürünlerini keşfedebilir, Geniuses’tan kişisel teknik destek alabilir ya da sadece Marina Körfezi’nin müthiş manzarasını izleyebilir.

Covid19 endişelerinin bir sonucu olarak, Apple Marina Bay Sands, başlangıçta müşteri sayısını sınırlamakta. Mağazayı ziyaret etmek isteyenler, yer ayırtmak için çevrimiçi kayıt yaptırmalıdır.

Forum, hem sunum hem de performans için kullanılabilir. Singapur’un sanatçılarının ve müzisyenlerinin yer aldığı ‘Today at Apple’ oturumlarının sahnesi olarak hizmet verebilmekte. Eğitim ve tavsiye almak isteyen girişimler-geliştiriciler, Apple’ın mağazanın alt katında bulunan ilk su altı toplantı odasında Apple ekip üyeleri ile buluşabiliyor.