Aralık Ayı absurdizi.com

Aralık Keşifleri – Bu Ayın Önerileri

Sizce de Aralık ayının enerjisi çok yüksek değil mi?

Her yer yeşil ve kırmızı renklerle süslenmiş, ışıkların aydınlattığı güzel Kadıköy ve Beyoğlu sokakları… Meydanlarda dolaşan insanların yılbaşı heyecanı ve telaşı. İçimizden geçirdiğimiz ”keşke kar da yağsa” dilekleri. Kendimi bildim bileli Aralık ayına bayılan bir insanım, daha Kasım ayından başlar heyecanım. Aklımdan geçenler ise: İşte bitiyor bu yıl, kendi bitişiyle de yaşattığı tüm kötü günlerde sanki kendisiyle birlikte bitecekmiş gibi düşündürüyor. Dünyaca hepimiz için sıkıntılı bir yıl oldu ama her şeyin iyi tarafından bakmakta lazım. Hepimize çok şey öğretti 2020. 2019 yılının son günlerini hatırlıyorum da bu yılın çok güzel geçeceğini hissetmiştim, şimdi düşününce sadece kendime gülüyorum. Ama olsun yine bize acı da olsa tatlı da olsa birçok şeyi öğrettiğini düşünüyorum. O zaman absurdizi.com ailesi adına hepiniz için dileğim 2021 yılının size en başta sağlık, huzur, aşk ve tutkuyu getirmesi dileğiyle. Bir de unutmadan kaybolduğunuz yollarda tekrardan kendinizle tanışmanız dileğiyle.

Aralık Ayı Youtube İçerik Önerisi

Madem 2020 bize birçok şeyi öğretti bende size bir şeyi hatırlatmak istiyorum.

Aralık Ayı Şiir Önerisi – AHMET ERHAN – ÇÖZEMEDİĞİM

Çözemediğim bir şeyler var hayatımda
Sualtı gibi derinlerde sessizce bekleyen
Dirensem, daha ne kadar direnebilirim artık
Nereye kadar gidebilirim, gitsem?

Aradığım nedir, o kentten bu kente?
Adressiz yaşamak da sıkar insanı gün gelir
Gider heyecanlar, istekler, gülümseyişler
Yüreğimdeki denizin suları birden çekilir.

Rahmet ve Sevgiyle…

Aralık Ayı Kitap Önerisi – LEYLİM LEYLİM – AHMED ARİF‘’Şu anda kim bilir ne yapıyorsun sen… Belki uykudasın, belki gezmede veYahut temiz duru bir banyodasın. Başın, dişin ağrımasın, için bir garip burkulmasın da nerede olursan ol. Yeter ki yaşa!’’ Bu sözleri bir sayfada okumuştum o kadar vurulmuştum ki girdiğim her kitapçıda aradım Leylim Leylimi. fakat bulamadım bulamayacağıma o kadar inanmıştımki ya da inandırmışlardıki… sanki hiç olmayan bir kitabı arıyormuşum gibi cevaplar aldım hep. birgün kadıköyde atlas alacağım öylesine girdiğim bir kitapçıda gözüme ilk çarpan kitap o oldu aldığım gibi okudum. o kadar naif ve hırçın kelimeler vardı ki etkilenmemek elde değildi.
Leylim Leylim Ahmet Arif absurdizi.com

Aralık Ayı Film Önerisiİntouchables

İNTOUCHABLES, Hiçbir sahneyi kaçırmak istemeyeceğiniz 2011 Fransız yapımı BİR FİLMDİR. İzlerken hüzünle kahkahalara boğulacağınız bu filmde yamaç paraşütü yaparken kaza geçirip felç kalan bir adamın ve kendisine yardımcı olması için işe aldığı bir gencin hikayesini anlatıyor. Keşke kurmaca olsa diyeceğiniz intouchables filmi maalesef gerçek bir hayat hikayesidir. Sanırım bu ayki öneriler baya pragmatik oldu. 🙂
İntouchables absurdizi.com

Aralık Ayı Şarkı Önerisi – Yasmin Levy – La Alegria

Aralık Ayı absurdizi.com

Ocak ayında görüşmek dileğiyle. 🙂