Azizler Geliyor!

Son zamanlarda dijital platformlar, hayatımıza fazlasıyla dahil oldu. Dolayısıyla platform ve içerik sayısı  da arttı ve artmaya devam ediyor.

Azizler filmi de pandemi sebebiyle dijital platformda yayınlanmasına karar verilen yapımlardan biri. Film, 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanacak.

Filmin yönetmenliğini, 2009 yılında yayınlanan Vavien filminden sonra sinemadan uzak kalan Taylan Biraderler yapıyor. Filmin senaristi ise “Masum” ve “Bir Başkadır” gibi dizilerden tanıdığımız Berkun Oya.

“Yalnızlık zor be Aziz. Hayat uzun bir yürüyüş, yarı yolda kesilmemek için yeni bir çocukluk bulmak gerek.”

Kadrosunda Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, İlker Aksum, İrem Sak, Fatih Artman gibi isimlerin yer aldığı filmin konusu şu şekilde:

“Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Sevmediği bir işte yıllardır çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder. Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç, her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.”

Filmin fragmanı: