Batu Akdeniz’den Ekin Beril’e Haftanın Yeni Müzik Haberleri

27 Kasım Cuma günü itibariyle dijital platformlar yeni şarkılarla renklendi. Haftanın müzik haberlerini sizler için derledik. Şimdiden keyifli dinlemeler dileriz.

Batu Akdeniz’den “Bir Sebebi Var”

Türk rock müziğinin yeni nesil isimlerinden Batu Akdeniz başarılı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Pandemi süresince pek çok şarkı ürettiği haberlerini sıklıkla takipçileriyle paylaşmıştı. Heyecanlı bekleyiş bu gece itibariyle son buldu. Batu Akdeniz “Bir Sebebi Var” isimli şarkısını klibiyle birlikte yayınladı.

Sözü ve müziği Batu Akdeniz’e ait olan şarkının aranjesini Bulut Gör ile birlikte gerçekleştirdi. Klibin yönetmeni Emre Ergenç. “Bir Sebebi Var” tüm dijital platformlarda dinleyicilerini bekliyor.

Emircan İğrek İki Yeni Şarkı İle Yayında

Son dönemin en sevilen isimlerinden Emircan İğrek “Tenha” ve “Akşamcı” parçalarını müzikseverlerin beğenisine sundu. En son Zeynep Bastık ile birlikte seslendirdikleri “Dargın Dargın” parçasıyla ses getiren genç müzisyen iki yeni şarkısıyla tüm dijital platformlarda yayında.

Emircan İğrek’in yeni şarkıları ile ilgili detaylara yazarımız Beril Sezgin’in haberinden ulaşabilirsiniz.

Eda Baba’dan Hayranlarına “Sabret” Sürprizi

Alternatif müzik denilince ilk akla gelen isimlerden Eda Baba son zamanlarda peş peşe ürettiği çalışmalarla adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz Eylül ayında “Yangın Yeri” şarkısını dinleyicisi ile buluşturan başarılı müzisyen bu kez “Sabret” ile karşımızda. Söz ve müziği kendisine ait olan şarkının düzenlemesi şarkının elektro gitarını da çalan Emir Can Başar’a ait. Ayrıca back vokallerde sevilen şarkıcı Melisa Karakurt da bulunuyor.

Tüm sözlerimi geri alıyorum

Yazdığım şarkıları çöpe atıyorum

İnsanları geç de olsa şimdi anlıyorum

Yürümek için yeni yollar çiziyorum

Yine zorluklar çıkacak önüne

Hayal kırıklıkları olmazsa olmaz

Üç beş sıyrık daha alacaksın elbet

Ama kendini buluyorsun sabret

Sabret sabret

Bu günler geçecek elbet sabret

Sabret sabret

Bir keder bin ders oluyor sabret

Sufle-Can Ozan Ortaklığından Yeni Bir Şarkı: “Hiç Kimsenin Günahı Yok”

Sufle; temelleri 2012 yılında Mustafa Atik ve Göksu Taşçeviren tarafından atılan, kariyerine akustik cover ve bestelerle başlayan Ankaralı müzik grubudur. 2013 yılında yaptığı bir cover ile sosyal medyada dikkat çekerek hayran kitlesini arttıran ve Türkiye’nin birçok şehrinde konser vermeye başlayan grup, 2014 yılından beri kendi besteleri ile müzik kariyerlerine devam ettiler.

Son olarak Şubat 2020 tarihinde “Geri Geri Maraton Koştum” isimli 7 şarkılık albümlerini yayınlayan grup bu kez Can Ozan ile ortak bir çalışmaya imza attı. “Hiç Kimsenin Günahı Yok” Avrupa Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Kayhan Uruk ve Sarp Dökmeci yönetmenliğinde çekilen klip şarkı ile aynı zamanda yayınlandı.

Ekin Beril’den “Fırtına” Tüm Dijital Platformlarda

İlk olarak sosyal medya hesaplarında kendine has bir tarzda yorumladığı cover parçalarla geniş bir takipçi kitlesi edinen Ekin Beril solo çalışmaları ile müzik kariyerine hızlı şekilde devam ediyor. Şubat ayında yayınladığı 11 şarkılık “Dualite” albümüyle müzikseverlerin beğenisini toplamıştı.

Bu hafta haberimize konu olan şarkısı Fırtına. Parçanın söz ve müziği Ekin Beril’e ait. Mix çalışması Emre Nişancı, masteringi Dinçer Demirci tarafından yapılan Fırtına tüm dijital platformlarda dinleyicisini bekliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir