“Ben Ağlamam” Diyenleri Bile Ağlatacak 5 Film

1. Hachiko: A Dog’s Tale- Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi (2009)

Bu film gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır. Bir köpek ile bir profesör arasındaki dostluğu konu edinmektedir.Film, Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. Profesörün eşi bu duruma biraz sert tepki gösterse de gün geçtikçe aralarında oluşan bu dostluk bağını anladığında Hachi’yi kabullenir. Onların arasındaki bu bağ gerçekten de kıskanılacak cinsten. Bu filmde sadakati, dostluğu, sevgiyi bir arada görüyoruz.

2. The Green Mile- Yeşil Yol (2000)

Bu film bir hapishane görevlisi ve bir mahkûm arasında geçenleri konu alıyor. Filme o kadar kendinizi kaptırıyorsunuz ki sanki olayların içinde kendiniz de varmış gibi hissediyorsunuz. Filmin başından sonuna kadar gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

3. Soraya’yı Taşlamak (2009)

Film, Fransız-İranlı gazeteci Freidoune Sahebjam’ın La Femme Lapidée adlı eserinden uyarlanmıştır. Freidoune adlı bir gazetecenin arabası bozulmuştur. Arabasını tamir ettirmek için geldiği köyde Zehra adında bir kadınla tanışır. Zehra ona Soraya’ nın bir gün önce o vahşice katledilişini anlatır. Bu film, gericiliğin ve yobazlığın yarattığı baskı ortamını çok net bir şekilde anlatmaktadır.

4. Turtles Can Fly- Kaplumbağalar da Uçar (2005)

Savaşı çocukların gözünden bize aktaran bir filmdir. Hayatlarını mayın toplayarak sürdürmektedirler. İki kardeşin anne babası köylerine gelen askerler tarafından öldürülür. Agrin, abisinin gözleri önünde tecavüze uğrar. Bu film insanı derinden sarsıyor. Birkaç gün etkisinden çıkmak pek mümkün olmuyor.

5. Room-Gizli Dünya (2016)

Gerçek hayatta yaşanmış bir olaydan esinlenerek sinemaya aktarılmıştır. Bu film 7 yıl boyunca bir adam tarafından bir odaya tutsak edilen ve 7 yıl boyunca tecavüze uğrayan bir kadının verdiği mücadeleyi anlatıyor. Kadının yaşadığı tüm bu zorluklara rağmen pes etmeyişi gerçekten insanın içinde bir şeyler kopartıyor.