Bir Garip Paylaşımları İle Balenciaga

Dünyaca ünlü marka Balenciaga, son zamanlarda yaptığı İnstagram paylaşımları ile hesaplarının ele geçirildiğine dair yorumlar var. Şimdi o paylaşımlardan birkaçına gelin birlikte bakalım.

Bu paylaşım God Of War oyunundaki şahmeran’ı anımsatıyor.

Şahmeran, İran-Pers mitolojisinde rastlanan akıllı ve iyicil olarak tanımlanan bellerinden aşağısı yılan, üstü ise insan şeklindeki Maran adı verilen, doğaüstü yaratıkların başında bulunan ve hiç yaşlanmayan, ölünce ruhunun kızına geçtiğine inanılan varlık.

Zengin fabrikatörün oğlu , babasının anlaşması üzerine doğudan bir kız ile evlenmek zorunda kalır ve gördüğünüz üzere ablamız aynen bu şekilde karşımıza çıkıyor. Merak etmeyin birkaç bölüm sonra daha şık giyinmeyi başaracaktır. Şu anlık doğu batı sentezini görüyoruz.

Bu paylaşımda bildiğimiz bütün duaları ediyoruz.

Bilmeyen arkadaşlar için Nas suresini buraya bırakıyorum.

  • Kul, euzu birabbin nâs,
  • melikin nâs,
  • ilâhin nâs,
  • min şerril vasvasil hannas,
  • ellezi yuvesvisu fi sudûrin nâs,
  • minel cinneti ven nâs.

                                           Dertlerimden saklanırken ben

Evet bu paylaşımda görüyoruz ki hanımefendinin üzerinde çiçekli bir fistan var.Yani hanım kızımız ege bölgesinde bir köyde doğmuş.Üniversite hayatı boyunca kaldığı ev arkadaşlarından ve de yemeklerden şikayetçi olmuş.Finallerden hemen sonra ailesinin yanına gidip sıcak yemekler yemenin hayalini kurmuş.Köy yolunda valizi ile beraber yürüyor ve ilerde annesini görüyor.Valizi bir kenara bırakıp koşmaya başlıyor.Annesine daha sarılamadan tarladan babası yardıma çağırıyor.Hanım kızımızın  çaktırmadan olay mahalinden nasıl uzaklaştığını görüyorsunuz.

İçeri girdim. Patron geldi. Vaay fikri bey hoşgeldin filan, dedim nereden tanıyor?Meğersem gözlüğü görmüş

Cüneyt Arkın’ın yıkılmayan adam filminden kesilen bir sahneyi görüyoruz.Yıkılmış gibi duruyor değil mi?Ama yıkılmadı