Bir Hırçın Dalga: Barış Akarsu

Baktım dünyaya senin gözünle
Hep savaş, hep yıkım, ateşler içinde

Barış Akarsu- Mavi

Müzik hayatına Amasra’ya gelen müzisyenlerden esinlenerek başlayan Barış Akarsu, mızıka, klavye, gitar ve dahasını küçük yaşta öğrenmiştir. Görenler, duyanlar sesine tavrına hep hayran olmuştur.

Müziğin yanı sıra spora olan ilgisi de hayli fazladır. Basketbol oynayan ve 4 sene karate yapan Akarsu, Amasra Yelken Kulüp’ ünde profesyonel olarak yelkencilik yapmıştır. Lise bitiminde Antalya’da yaşamış ve animatörlük yapmıştır.

2004′ te katıldığı yarışmada sesine, kendisine olan büyük ilgi oldukça fazladır ve yarışmada birinci olmuştur. Yarışma sonunda albüm ve uluslararası müzik yarışmasına katılma ödülü maalesef yerine getirilmemiştir.

İstanbul’ a yerleşen Akarsu, burada ‘Islak Islak’ albümünü çıkardı. Bu albümle fazla beğeni topladı ve 3 Ağustos 2006′ da ikinci albümü olan ‘Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek’ piyasaya sürüldü. Çoğunluğu coverlardan oluşan albümde Akarsu’ya ait şarkılar da mevcut.

Tepede beyaz bir saray
Sarayda soytarı bir kral
Kara haber onun işi sıra kimde?
Kanlı resimler ressamı,
Sergide insan mezarı
Satılık olan karanlıktır, çerçevede
.

Barış Akarsu- Kimdir O

2006 yılında başlayan ‘Yalancı Yarim’ dizisinde başrol olarak rol aldı. Maalesef yarım kaldı.

Türkçe rock dünyasında yerini edinmekte zorlanmayan Akarsu, müzik kariyerinde, oyunculuk kariyerinde hep sevildi. Herkes tarafından evlat olarak görüldü. 29 Haziran 2007′ de yirmi sekizinci doğum gününde geçirdiği trafik kazasında aramızdan ayrıldı. Umarım olduğu yerde çok mutludur.

İsterdim yeniden doğmak ya da hepten yok olmak,
İsterdim daha iyi olmak bir melek gibi,
Kanat açıp dağlara uçmak
Birileri buna izin vermedi.
Buralarda yaşamak izne tabi
.

Barış Akarsu- İsterdim