Birkan Nasuhoğlu’dan Yeni Video Klip: “GEL”

Müzisyen Birkan Nasuhoğlugeçtiğimiz günlerde GTR Müzik etiketiyle yayımladığı şarkısı ‘GEL’in video klibini 26 Aralık Cumartesi dinleyicisiyle paylaştı. Giden sevgiliye “geri dön” çağrısında bulunan ‘GEL’in sözü, müziği ve düzenlemesi Birkan Nasuhoğlu imzası taşıyor.

Yönetmenliğini Murat Joker’in üstlendiği klip Çatalca’da çekildi. Klip, zengin ağaç florasına sahip ormanda ve deniz kenarında, gece sahneleri ise İstanbul’da çekildi. Havanın soğuk ve hafif yağışlı olmasına rağmen, aralıksız 14 saat süren çekimlerin gündüz dış mekân sahnelerinde Birkan Nasuhoğlu’nun oyunculuk performansı göz doldurdu.

Yalnız kalan bir adamın ‘GEL’ çağrısı

Yalnız kalan bir adamın yalnızlığının içinden çıkmak için yaptığı çağrının sinematografik olarak anlatıldığı sahneler, yine etkileyici bir video klibin ortaya çıkmasını sağladı.

2020 yılında yayımladığı ‘Gülmedi Kader’, ‘Diken’, ‘Hiç Durmadan’, ‘ Ne Yapayım Bari’, ’Yuva (akustik) ‘Yeni Bir Kan’ ile müzik serüvenine güçlü devam eden Nasuhoğlu, son teklisi ‘Gel’in kayıt sürecini GTR Deneyevi Stüdyoları’nda Alper Anık ve Mahmut Albulak ile tamamladı. Parçanın miks’ini Mahmut Albulak, mastering’ini John Davis yaptı.

Her çalışmasında beklentiyi yükselten ve merakla beklenen Birkan Nasuhoğlu’na şarkının vokalinde Gökhan Türkmen eşlik etti.

Birkan Nasuhoğlu profesyonel müzik kariyerine vokal/gitar görevini üstlendiği Yedinci Ev grubunun 2013 yılında yayınladığı Şimdi albümü ile başladı. Grubuyla birlikte 2 albüm, 1 tekli yayınladı. Bu çalışmalarda yer alan 19 şarkının söz ve müziğini yaptı. 2018 senesinde Yedinci Ev’in müzikal yolculuğuna son verme kararı almasıyla birlikte solo kariyeri için çalışmalara başladı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.