Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’den Netflix’te İlk Türk Komedisi:50M2

Türkiye’de yakın dönemin en çok izlenen, sevilen iki komedi dizisi hiç kuşkusuz Leyla ile Mecnun ve Kardeş Payı. İki kuzen; Burak Aksak ve Selçuk Aydemir ayrı ayrı kahramanı oldukları bu iki başarılı proje ile geniş bir kitleye ulaştılar. Sinema ve televizyon kariyerlerine birlikte başlayan eğlenceli ikili Leyle ile Mecnun ve Kardeş Payı ile absürd komedinin Türkiye’de en başarılı örneklerine imza attı. Hayranlarını heyecanlandıran haber 2020 Ocak ayında geldi. Netflix’ te yayınlanacak ilk komedi dizisi 50M2‘nin senaryosunu Burak Aksak yazdı. Yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir oturuyor.

Netflix geçtiğimiz sene Ocak ayında haberi bu tweetle duyurmuştu. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir sevenleri çokça heyecanlandıran bu haberin ardından uzun bir bekleyiş dönemi başladı.

O tarihten bu yana dünyada çok şey değişti elbette. 2020 yıl boyunca başta Covid-19 pandemisi olmak üzere bir çok olağanüstü gelişmeye sahne oldu. Yakın dönemde Türkiye’de sosyal medya platformları ile ilgili yürürlüğe giren yasal düzenlemeler, RTÜK tartışmaları sonrasında Netflix’in Türkiye’den çekileceği söylentileri çok konuşulmuştu. Tüm bu tartışmaların gölgesinde Netflix Türkiye izleyicisini heyecanlandıran pek çok projeyi ard arda duyurdu. Türk izleyicileri büyük ölçüde önemsediğini kanıtlayan bu projelerin duyurusunda komedi tutkunlarının da sabırsızlıkla beklediği 50M2’nin yayın tarihi de netleşmiş oldu. Netflix tarafından yayınlanan programa göre 50M2 27 Ocak 2021 tarihinde izleyici karşısına çıkacak.

BKM Film tarafından hazırlanacak dizinin çekimleri Covid-19 salgını nedeniyle bir süre durdurulmuş olsa da nihayet çekimler Temmuz ayında tamamlandı.

50m2 Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

50M2 Netflix’te yayınlanacak ilk Türk komedisi olma özelliğini taşıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda önemli isimler yer alıyor. Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç gibi usta ve sevilen oyuncular ekranları başındakileri güldürmeye hazırlanıyor.

8 bölüm olacağı öğrenilen dizinin bolca absürd ögeler ve kara mizah içereceği biliniyor. Dizinin konusu ise şu şekilde:

Yer altı dünyasının gizemli tetikçilerinden olan Gölge adında karakterin babası gibi gördüğü Servet’in ona ihanet etmesiyle başlıyor. Gölge bunun üzerine kaçarak kendisini küçük bir mahallede, elli metrekarelik bir terzi dükkanında buluyor. Ortalık yatışana kadar burada kalmaya karar veren Gölge için işler hiç de planladığı gibi gitmiyor.

Gölge, bu küçük dükkanda kimsenin dikkatini çekmeden bir süre yaşamak isterken mahalleli, Gölge’ yi kısa zaman önce ölen dükkanın sahibi terzi amcanın oğlu zannediyor. Zaten gizlenmek isteyen karakterimiz de bu yanlış anlaşılmayı düzeltmeyerek mahallelinin arasına karışıyor. Zaman geçtikçe terzinin oğlu rolünü iyice benimseyen Gölge’ nin gizlenme macerası, iç çatışmalarla dolu bir kendini bulma yolculuğuna dönüşüyor.

Kaliteli komediye, düşündüren güldürüye, sıcak mahalle hikayelerine hasret geniş bir kitlenin heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği 50M2 beklentileri karşılayacak mı merak konusu olurken kamera arkası ekibin başarıları, deneyimli oyuncu kadrosu yakalayacağı başarının ipuçlarını veriyor. Absürdizi ekibi olarak bizler de merakla bekliyoruz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.