Büyük İntikam: Gazap Ateşi

Aile her şeydir değil mi?

Kendimizi tanımaya başladığımız anlardan itibaren ailemize ihtiyaç duyarız. Onların bizi her şeyden koruduğunu düşünürüz. Peki bizi onlardan kim koruyabilir? Belki bir yabancı?

Meksika’da artan kaçırılma olaylarından sonra Ramos ailesi küçük kızlarını koruması için bir Amerikalı işe alırlar. Creasy. İçkiye düşkün olan bu adam evin küçük kıza Pita ile tanışır. Korumaları sürekli değişen Pita bu kocaman adamı çok sever ve onunla arkadaş olmak ister. Creasy ise buna uzaktır.

Eskiden söylediğimiz gibi kurşun her zaman gerçeği söyler.

Ailesinin iki günlük tatili sırasında ve sonrasında çok iyi anlaşmaya başlayan bu ikili benzersiz bir bağ ile bağlanmıştır sanki. Filmin ilk çeyreğine kadar tozpembe olan ve yüzümüzde tatlı tebessümle geçen dakikalar kalan kısmı soğuk bir karanlığa bırakmıştır. Pita, bir grup tarafından kaçırılır. Vicdan azabı büyük bir öfkeye dönüşür ve Creasy intikam planlarına başlar.

Oyunculukların zirvede olduğu alışılagelmiş bir Denzel Washington filmi. Aksiyonun had safhada olduğu biraz kanlı, intikam ve öfke dolu bu film kalbinizdeki noktalara dokunmadan edemiyor. Bir film insana neler katar bilinmez. Saf sevginin insana neler katabileceği ise size kalmış.