Can Ozan Merakla Beklenen Rock Albümü “Kapalı Perdeler” ile Yayında

Yeni nesil müzik müziğin sevilen ve üretken ismi Can Ozan. Sıklıkla yayınladığı şarkıları ve projeleri ile geniş bir hayran kitlesine sahip. Yayınladığı her çalışması müzikseverler arasında heyecan yaratıyor.

Ekim ayında hazırlıklarına başladığı yeni albümü takipçilerine duyurmuştu.

Bu albümün hazırlıkları sürerken “Dolunay Vol.1” “Dolunay Vol.2” adıyla sevilen şarkılarının performans ve kayıtlarını paylaşmıştı. Ayrıca Sedef Sebüktekin, Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda ile birlikte “Evde” albümünü yayınladı.

Soluksuz üretmeye devam eden sanatçı rock albümün ilk single’ı olan “Kalbimden Tenime” sonrasında “Düşman Benim” i yayınlayarak hayranlarını sevindirmişti. Ve nihayet 8 şarkılık “Kapalı Perdeler” albümü bütün halinde dinleyeciyle buluştu.

Kapalı Perdeler albümü 2 Nisan tarihi itibariyle Hypers etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Albümle aynı zamanda İlay Alpgiray yönetmenliğindeki Düşman Benim şarkısının klibi de yayınlandı.

Can Ozan, albümü şöyle anlatıyor;

Albümdeki şarkıları yazmam bir seneden fazla sürdü. Kafamda bu albüme ait çok spesifik bir tını vardı. Büyürken dinlediğim rock gruplarının analog ekipmanlardan ve amfilerden çıkardıkları o tını zihnimin en ücra köşelerine kadar yer etmişti. Eski klasik tarzda; yani elektro gitar, davul ve bas gitardan oluşan geleneksel rock tınısında bir albüm yapmaya heveslenmiştim. Kayıt ve aranje kısmı çok keyifliydi.

Albümde yer alan bütün parçaların sözü ve müziği Can Ozan’a ait. Sanatçıya davulda Ertuğrul Biber, bas gitarda Buğra Ortakçı, elektro gitar soloda Onur Taşkan ve back vokallerde Duhan Demirci, Kaan Arslan, Orkun Okumuş eşlik ediyor.

Saynarte tarafından hazırlanan kapak tasarımı da oldukça dikkat çekiyor. “Kapalı Perdeler” albümünde yeni şarkıların yanı sıra daha önce akustik versiyonu ile çok sevilen “Toprak Yağmura” parçası da yer alıyor.

Can Ozan’ın yeni albümünü tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz. Bu genç ve yetenekli müzisyenin yeni projelerini heyecanla beklemeye devam ediyor sizlere keyifli dinlemeler diliyoruz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.