Doksanlar

Şimdi sizlerle biraz geçmişe yolculuk yapacağız. Çok değil doksanlara kadar gideceğiz. Gelin biraz doksanlarda hayat nasılmış bakalım.

Dizide iki baba karakteri olan Bekir ve Nuri babalarına ait olan bir arsa yüzünden yıllardır birbirlerine küslerdir. Eşleri de doğal olarak birbirleri ile konuşmazlar. Bu iki aile üzerinden dizi şekilleniyor. Onlar arasındaki tatlı atışmalara şahit oluyoruz.

O dönemde ki aile yapısı ve kılık kıyafet hakkında da bir nebze olsun fikir sahibi oluyoruz. Tatlı bir komedi tadında aslında dizi. Tabi Türk dizilerinin olmazsa olmazı aşk ve dramda var içerisinde. Kısaca her türlü duyguyu tadabileceğiniz bir dizi.

Sizinde izlediğinizde fark edeceğiniz gibi o dönemde teknoloji şu an ki kadar gelişmiş değil. Kurmalı telefon ve telgraflarla tanışıyoruz. Belki de çoğumuz ilk defa bunları bu dizi de bile görüyor olabiliriz.

Dizi size geçmişe yolculuk hissi verecek. Bazen keşke bende o zamanlarda yaşasaydım diyeceğiniz anlar da gelecek. Boşuna dememişler ne varsa eskilerde var diye.