Eda Baba Can Suyu albümü

Eda Baba’nın Yeni Albümü “Can Suyu” Yayında

Alternatif müziğin sevilen isimlerinden Eda Baba cover çalışmalarından oluşan yeni albümü “Can Suyu” yayınladı. Birbirinden keyifli 9 parçanın yer aldığı albümde Sezen Aksu’dan İlhan Şeşen’e sevilen isimlerin unutulmaz şarkıları Eda Baba’nın romantik sesiyle yeniden hayat buluyor.

Nostaljik şarkıları yeniden yorumlamadaki başarısı ile tanıdık onu. Youtube kanalında müzisyen arkadaşları ile birlikte çalıp söylediği şarkılar çok beğenildi. 2008 yılında Güney Marlen ile birlikte kurdukları “Eski Bando” grubu dağıldığı tarihe kadar “Renkli Şeyler” “İstanbul, Beyrut,Paris” isimli iki albüm, onlarca konseri geride bıraktı.

Solo kariyerine odaklandığı süre boyunca Şansal Aktaş, Ongun Ülker ve Üner Demir ile çok sevilen performanslar sergiledi. Fakat bununla kalmadı. 2019 yılı Şubat ayında tamamı kendi şarkılarından oluşan “Bir Küçük Tebessüm” albümünü yayınladı. “Masa” “Ezbere biliyorum seni” gibi sevilen parçalar ile oldukça başarılı oldu. Eda Baba bu kez cover çalışmalarından seçilmiş dokuz parçanın albüm haliyle karşımızda. İsmi gibi “Can Suyu” geliyor yüreklerimize.

Ahmet Kaya’nın unutulmaz parçası “Beni Vur” ile başlıyor. Daha önce Deniz Tekin’in sesinden de hayranlıkla dinlediğimiz şarkı Eda Baba yorumuyla kulaklarımıza taşınıyor. Ardından “Her Şey Seninle Güzel” geliyor. Melih Kibar’ın ölümsüz bestesi, Çiğdem Talu’nun sözlerini bir başka haliyle duyuyoruz. Romantik melodiler İlhan Şeşen’in “Ellerimde Çiçekler”iyle devam ediyor. Sesinde çiçekler açıyor Eda Baba’nın.

Sözü müziği Ahmet Ali Arslan’a ait olan “Aç Zülfünü” yorumu şarkının en keyifli çalışmalarından biri. Pinhani’den “Ya Sen Olmasaydın” şarkısını Emircan Başar’ın akustik gitarından Eda Baba’nın vokaliyle dinliyoruz.

Sezen Aksu’nun çok sevdiğimiz “Küçüğüm”ü ne kadar da yakışmış ruhu hala küçük bir kız çocuğu kalabilmiş sanatçımıza. Aynı ses “Vay” ile yorgun, olgun bir kadına bürünüyor birdenbire.

Müzikal kimliği romanları kadar sevilen Tuna Kiremitçi’nin “Mucize”si ve yılların eskitemediği bir diğer şarkı “Çaresizim” Eda Baba’nın kendine has sesiyle albümde yerini alıyor.

Bu güzel proje albümü dinlemenizi tavsiye ederim. Tüm dijital platformlardan ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir