Emir Can İğrek klip

Emir Can İğrek’ten Yeni Şarkı “Saman Sarısı”

Yeni nesil müzisyenlerden sevilen isim Emir Can İğrek 24 Temmuz 2020 itibariyle son single çalışması “Saman Sarısı”nı video klibiyle birlikte yayınladı.

Söz ve müziği kendisine ait olan parçanın aranjesi Yiğit Avcı tarafından yapıldı. Klibin görüntü yönetmenliğini Mustafa Özen üstlendi. “Saman Sarısı” ILS Vision Music etiketi ve iş birliği ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Çıkar her yol duvarlara
Verip el kol kapanlara
“Adam olmaz” diyenlere rağmen
İnsan olma yolunda

Kovalarken hayatımı
Yakalandım sana bir an
Ne güzelsin ama fotoğraftan
Görebiliyorum artık
 
Bir saman sarısı bir duman karası
Anladım ama zor oldu anlaması
Artık eski hayatıma dönüşüm yok
Ben deniz olsam da sen Ankara’sın

Aklım yok delirmeye
Varlığım yok yok olmaya
Saklım gizlim ortada
Her şey apaçık karşında

Masumsun hep öyle kal
Aşklar hep yalan dolan
Diye bir şarkı söyledi
Yıldızlar hep başucundan

Söz yazarlığı ve vokaldeki başarısıyla dikkat çeken Emir Can İğrek kısa zaman içinde geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Youtube’da yayınlanan akustik şarkıları ile tanınmaya başladı. Özellikle “müzik kutusu” sosyal medyada çokça dinlenen ve paylaşılan bir şarkı oldu. 2017 yılında “Gönül Davası” parçasını tekli çalışmasıyla dijital platformalarda yerini aldı. 2018 yılında ilk albümü “Ağır Roman” ile sevenlerine yeniden merhaba dedi. Bu albümde yer alan birbirinden güzel 10 şarkı ile müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırmış oldu.

Sonrasında albüm yayınlamak yerine çeşitli zamanlarda “Aç Bağrını” “Defoluyorum” “Gömleğimin Cebi” “Nevale” şarkılarını kliplendirerek hayranlarına sundu.

2019 Eylül ayında yayınladığı “Nalan” çok geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Haftalarca çok dinlenenler listelerinde kalmayı başaran şarkı Emir Can İğrek’e önemli bir popülerlik sağladı. Yenilikçi klibi, akustik tınıların yoğunluklu olduğu müziği, kulağa hoş gelen sesi ile bu genç şarkıcı çok sevildi. Her çalışması merakla ve heyecanla beklenir oldu.

“Silahım yok” teklisini üç şarkıdan oluşan “Meydan” Ep’si izledi. Son olarak Mayıs ayında Patron ile ortak çalışmaları “Darbe” yayınlanmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir