Emir Can İğrek’ten Yeni Tekli “Zemin” Yayında!

Emir Can İğrek’ten Yeni Tekli “Zemin” Yayında!

Hepimizin şarkılarında kendinden bir şeyler bulduğu gerek sözleriyle gerek müziğiyle kalbimizde derin bir yer edinen ruhunun gönüllü işçisi Emir Can İğrek “zemine uzananlar düşemez” diyerek Zemin’i tüm dijital platformlardan sevenleriyle paylaştı.

“Yarışa girmezsen kaybetmen imkansız”

Kendi tarzıyla ve dünyaya bakış açısıyla “işte bu” dedirten işlere imza atan Emir Can İğrek, “Zemin” ile doğruların yanlış olduğu bir bilinmezlik çağının içinde bulunduğumuz şu günlerde yine hislerimize tercüman oldu.

Zemine uzandığında, sana kalan tek yolun yukarı çıkmak olduğunu farkettiğinde, içini rahatlık kaplar. İşte o rahatlığın şarkısı “Zemin”. Bu şarkı tam da bu anda seninle dertleşiyor. Yenilgiye güzel bakıyor. Tahmini 70-80 yıllık ömründe kazanmak, kaybetmek, toplumsal doğru ve yanlış kavramlarını sorguluyor. Çıplak bedende yükünün ve mülkünün kalmadığını hatırlatıyor ve “rahat ol” diyor: “Zemine uzananlar düşemez”.

Emir Can İğrek

2020 yılında Sapa, Darbe, Saman Sarısı, Dargın ve Akşamcı gibi birbirinden başarılı ve dinleyicinin beğenisini toplayan işlerden sonra 2021 yılında Bıraktım Şaşırmayı ile sinyalleri veren Emir Can İğrek, Zemin ile bu sene çok daha güzel şeyler dinleyeceğimizin bir anlamda garantisini vermiş oldu. Müzikseverlerle paylaşılmayı bekleyen diğer projelerini dört gözle bekliyoruz.

“Yanlışlar yaptım çokça
Doğrular yanlış olunca”

Sözü ve müziği Emir Can İğrek’e ait olanın şarkının aranjesini ekibin klavyecisi Yiğit Avcı yaparken mix&masteringini ekibin bateristi Emre Kaya yaptı.

Hypers etiketiyle tüm dijital platformlarda paylaşılan şarkının klibinin yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ali Ergin var.

Şarkı Sözleri:

Nihayetinde yüksüz ve mülksüzsün dünyada
İnsanın en bariz lüksü bu
Rüyana karabasanlar bile hayran olur o zaman

Yarışa girmezsen kaybetmen imkansız
Üstelik 70-80 yıl ömrün varmış
Peşinde kaç hırsız çalmak için koşacak

Ama korkma

Bundan kötüsü gelemez başımıza
Bundan kötüsü gelemez
Ondan rahatım sen de rahat ol
Zemine uzananlar düşemez

Yanlışlar yaptın çokça
Doğrular yanlış olunca
Bilinmezlikte altın çağ
Bu çağ

Yolunda gitmiyorsa
Yoldan gitmezsin sen de
Açarız bi kaç patika
Sen korkma

Emir Can İğrek – Zemin