En Uzun Gecede Ferman Akgül “Bir Dilek Tut”un Konuğu Olacak

Yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ta, maNga solisti, ünlü müzisyen Ferman Akgül canlı yayında doğum gününü 17 yaşında kronik böbrek yetmezliği hastası Tarık için bağışlayacak. Moderatörlüğünü deneyimli radyocu Duygu Atakan’ın yapacağı Wish Talks canlı yayınının konuğu olacak olan Ferman Akgül, Bir Dilek Tut Derneği gönüllülerinin, dilek tespiti yapabilmek için dilek çocuklarına sorduğu soruları yanıtlayacak. Bu süreçte takipçilerinden doğum günü hediyesi olarak en büyük hayali bir oyun bilgisayarı sahibi olmak olan Hatay’da ailesi ile yaşayan 17 yaşındaki kronik böbrek yetmezliği hastası Tarık için yardımda bulunmalarını isteyecek.

Tüm dünyanın yaşadığı pandemisi süresince yaptığı inovatif bağış kampanyaları ile dikkatleri üzerine çeken Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye), şimdi de Instagram’da ilginç bir bağış kampanyasına imza atıyor. Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye), isim haklarını aldıktan sonra temmuz ayında Instagram’da Wish Talks canlı yayınlarını başlattı. Moderatörlüğünü deneyimli gazetecilerin yaptığı Wish Talks’a, doğum gününü dilek çocuklarına bağışlayan ünlü isimler konuk oluyor. Daha önce Berna Laçin, Elif Dağdeviren, Farah Zeynep Abdullah, Belgim Aksoy, Tuba Ergün, Işın Görmüş, Alper Atakan gibi isimlerin de konuk olduğu Wish Talks’un yeni konuğu ünlü müzisyen Ferman Akgül olacak.

Moderatörlüğünü deneyimli radyocu, Süper Fm Müzik Direktörü Duygu Atakan’ın yaptığı Wish Talks ta ünlü isim canlı yayında doğum gününü, Hatay’da yaşayan 17 yaşındaki kronik böbrek yetmezliği hastası Tarık ve onun gibi hastalıklarla mücadele eden çocuklara bağışlayacak.

Yayın boyunca deneyimli radyocu Duygu Atakan, Bir Dilek Tut Derneği gönüllülerinin, dilek tespiti yapabilmek için dilek çocuklarına sorduğu soruları Ferman Akgül’e yöneltecek. Ünlü oyuncu doğum günü bağışı ile Hatay’da ailesi ile yaşayan 17 yaşındaki kronik böbrek yetmezliği hastası Tarık ve onun gibi hastalıklarla mücadele eden çocuklara bağış toplayarak onların hayallerini gerçekleştirmeyi ve onların hastalıkla mücadelesine destek olmayı hedefliyor. Tarık’ın en büyük hayali oyun bilgisayarı sahibi olmak. Kendisi de uzun yıllardır Bir Dilek Tut gönüllüsü olan Ferman Akgül, takipçilerinden Tarık’ın hayalini gerçekleştirebilmek için  https://fonzip.com/birdilektut/kampanya/ferman-akgul-un-dogum-gunu-kampanyasi linkine bağışta bulunmalarını isteyecek.

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’sinin hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir öneme sahip.

Doğum günü bağışı kampanyası ile ilgili açıklama yapan Ferman Akgül kampanyanın amacını şu şekilde açıkladı.

Özellikle arkadaşlarım bilir pek doğum günü kutlamam. Ailemle sessiz geçer. Ama bu kez bağıra çağıra kutlayacağım; çünkü yıllardır gönüllüleri olduğum Bir Dilek Tut Derneği ile Tarık için bir kampanya başlattık. Hem arkadaşlarım hem takipçilerim bu kez lütfen bana hediye(!) alın

21 Aralık Pazartesi günü saat 21.15’te gerçekleşecek etkinliğe Make A Wish Türkiye ve Ferman Akgül instagram hesaplarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/makeawishturkiye/?hl=tr https://www.instagram.com/fermanakgul/?hl=tr

Doğum Günlerine Sosyal Mesafe Bağış İmkanı Doğurdu

Doğum günü bağışı kampanyalarının önemine vurgu yapan Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) CEO’su Füsun Kuran, “Tüm dünyayı derinden etkileyen COVID-19 pandemisi, birçok alışkanlıkların değişmesine neden oldu. Hayatımıza giren sosyal mesafe kavramı bu süreçte doğum günü kutlamalarının ertelenmesine ya da iptaline neden oldu. Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) bu süreçte kutlanamayan doğum günlerini zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bir bağış aracına çevirdik. Ferman Akgül gibi birçok ünlü ismi de doğum günü bağışı ile bu süreçte destek oldu. Bu destekler sayesinde de birçok çocuğumuzun dileğini gerçekleştirerek onları hayata bağlıyoruz.” dedi

İzolasyonların hayatımızda devam ettiği bu günlerde sadece ünlü isimler değil herkes doğum günü yapmak yerine https://fonzip.com/birdilektut/kampanya  linkinden doğum günü kampanyası oluşturup, arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Onlardan hediye almak yerine bu link üzerinden bağış yaparak kanser, lösemi gibi zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocuklara bağışta bulunabiliyor. Toplanan bağışlar ile dilek çocuklarının imkânsız olarak gördükleri en büyük dilekleri yerine getirilerek hastalıkları ile mücadele etmeleri sağlanıyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.