Ercüment Çözer Hayranlarına Müjde: “Saygı” Geliyor

Behzat Ç. de yer alan unutulmaz karakterlerden biri olan Ercüment Çözer kendi dizisiyle ekranlara dönüyor. Saygı 27 Ekim 2020 tarihinde Blu Tv’ de yayında.

Behzat Ç. dizisi bir yayınlandığı 2010 yılından bu yana Türk dizi tarihine damga vurmuş bir yapım oldu. Star Tv ekranlarından 3 sezon boyunca toplam 105 bölüm olarak yayınlanan dizi çok geniş bir izleyici kitlesi kazanmıştı. “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” ve “Behzat Ç. Ankara Yanıyor” isimli iki film de 2011 ve 2013 yıllarında vizyona girmişti. Emrah Serbes ‘in romanından uyarlama olan senaryo oldukça beğenilmiş ve başrol dışında bir çok karakter de fenomen olmuştu.

Dizinin kötü adamı olarak bölümlere dahil olan Nejat İşler’in hayat verdiği Ercüment Çözer karakteri bu fenomenlerden biri oldu. Gizemli tavırları, ilginç kişiliği ve takıntılarıyla diğer karakterlerden farkını ortaya koydu. Komiser Behzat Ç.’nin amansız düşmanı Ercüment Çözer, yüksek mevkilerde geçen gizemli olaylarda bile ortaya çıkışı, acımasız aynı zamanda umursamaz halleri ile dizinin bölümlerine heyecan getirmişti.

3. sezonun ardından “Behzat Ç” dizisinin final yapması sevenlerini üzse de 6 yıl aradan sonra 4. sezonu Blu Tv’de başladı. Bu başlangıç dizinin hayranlarını oldukça heyecanlandırdı fakat kadrodaki değişiklikler ve verilen uzun ara sonucu beklenen ilgiyi görmedi. Planlanan 5. sezon çekimleri iptal edilince Blu Tv farklı bir proje üzerine çalışmaya başladı. Bir Ercüment Çözer dizisi. Senaristliğini Ercan Mehmet Erdem üstlenirken, yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı oturuyor.

Oyuncu kadrosunda da genç ve deneyimli pek çok isim yer alıyor. Başrollerde Nejat İşler ile birlikte “Vatanım Sensin”deki performanslarıyla dikkat çeken genç çift Boran Kuzum ve Miray Daner yer alıyor. Ayrıca Rojda Demirer, Erkan Can, Tansu Biçer de “Saygı” dizisi oyuncu ekibinde yer alıyor.

Saygı “Toplumdaki çürümenin çözümünü kendi adaletinde bulan sert ve güçlü bir insan hikâyesi…” mottosuyla 27 Ekim tarihinde Blu Tv ekranlarında yayında olacak. 8 bölüm olacağı belirtilen dizinin hikayesi ise şu şekilde:

Toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in yolu, toplumdaki sapkınlık ve kötülüklerin içine sıkışmış iki genç olan Helen ve Savaş ile kesişir. 

Helen ve Savaş başlarına gelen olaylar sebebiyle adaletin elinden kaçanların peşine düşmeye karar verir. Bunu öğrenen Ercüment Çözer ise saygısızlara savaş açan bu ikiliye kendini polis olarak tanıtarak onların güvenini kazanmaya çalışır.

Behzat Ç. hayranlarının ve Nejat İşler sevenlerin yanında pek çok kişinin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz yapım 27 Ekim 2020 tarihinde seyirci karşısında olacak. Bir Ercüment Çözer Dizisi-Saygı fragmanıyla haberimize son veriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir