Esin İris’ten Cesur Bir Şarkı: “Öp Diye”

Şarkıcı, söz yazarı ve besteci Esin İris’i bugüne dek listelerde zirveye oturan besteleri ve şarkı sözleri ile tanıdık. Geçtiğimiz yılda Garaj Müzik’ten yayınladığı elektro pop tarzındaki şarkılarıyla dinleyicilerini şaşırtan ve tam puan alan Esin İris, bu tarzı benimseyerek derinleştiriyor ve yeni teklisi ‘Öp Diye’ ile sınırları test ediyor.

Aşkın en tutkulu halini ele alan sözleri ve kendini ritme bırakıp dans etmeye çağıran düzenlemesi ile Öp Diye, dinleyicileri özgün bir yaklaşımla içine çekeceğe benziyor.

Sözleri Esin İris’e, bestesi yine Esin İris ve Belçika’da yaşayan Türk prodüktör Ozan Bozdağ’a, düzenlemesi ise yine Ozan Bozdağ’a ait olan Öp Diye’nin kapak fotoğrafı Tayfun Çetinkaya’ya, kapak tasarımı ise Berkcan Okar’a ait.

2008 yılından bu yana Gökçe, Kolpa, Keremcem, Ayhan Sicimoğlu, Bengü, Atiye, Koray Candemir ve daha birçok ünlü sanatçı ile gerçekleştirdiği müzik çalışmaları, hazırlayıp seslendirdiği reklam ve jenerik müzikleri, kaleme aldığı şarkıları ve canlı performanslarıyla değerli bir hayran kitlesi edinmiş olan Esin İris, aşkın içindeki gerçek tutkuyu keşfetmeye çağıran yeni şarkısıyla, sevdiği adamın onu öpmesi için kıvranan bir kadının ruh halini anlatırken, aşkı dolu dolu yaşayan herkesi dansa davet ediyor.

“Öp Diye”, şimdi tüm radyo, müzik kanalları ve dijital platformlarda, dinleyiciler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Esin İris Kimdir?

Esin İris Orhan (d. 23 Ocak 1988, İstanbul), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci, yorumcu ve reklam yazarı. 2002 yılında şarkı sözü yazmaya başladı. 2003 yılının ortasında ilk amatör kaydını gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde amatör olarak kaydettiği şarkılarla gerek Türk gerekse yabancı basında ilgi çekmeye başladı.

Bir yandan canlı performanslar gerçekleştirmeye devam ederken, içlerinde Gökçe, Kolpa, Ayhan Sicimoğlu, Keremcem, Atiye, Bengü, Koray Candemir’in de bulunduğu birçok farklı müzik kategorisinden sanatçı için şarkı sözleri yazdı. Düetleri, şarkı sözleri ve besteleri ile 10’un üzerinde albümde bulundu. Mor ve Ötesi, Stuka, Fairuz Derin Bulut, Ayben, Oğuzhan Uğur, Koray Candemir, Gökçe, Kolpa gibi birçok müzisyenin ve müzik grubunun sahnelerine konuk oldu.

Pop müzik kategorisindeki ilk LP albümü Yine Mavi’yi ise 2 Eylül 2014’te Sony Music etiketiyle çıkardı. Sonrasında Garaj Müzik’ten yayınladığı single ve gerçekleştirdiği düet çalışmalarının yanı sıra, 2008 yılından itibaren birçok reklam müziğinde ve dizi müziklerinde gerek besteci, gerek seslendirmeci olarak yer aldı. Sevilen dizi müziklerine imza atarak yurtdışında da bir hayran kitlesi kazandı. Söz yazarı ve besteci ve reklam yazarı olarak kariyerine devam ederken, yeni tekli çalışması Öp Diye’yi, Garaj Müzik etiketiyle 2021 yılında yayınladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir