Esrarengiz Bir Kaybolma: Bitter Daisies

Bitter Daisies isimli mini dizi baya karışık aslında. İzlerken kafamın çok fazla karıştığını söyleyebilirim. Ama bunun yanında sürükleyiciliğinden hiçbir şey kaybetmiyor tabii ki.

O zamana kadar Galiçya’nın küçük bir kasabası olan Murias’ta hiçbir önemli olay olmamıştır. Marta Labrada isimli bir kızın kaybolmasıyla Murias isimli kasaba tüm masumiyetini kaybetmiştir.

Marta’nın kaybolması üzerine Murias’ta ki jandarma karakoluna Rosa Vargas isimli bir jandarma gelir. Bu karakolda kimse bu olaya Rosa kadar önem vermez. Kızın önemsiz biri olduğunu, kaçıp gittiğini düşünürler. Rosa, bu olayın bu kadar da basit olmadığını herkese kanıtlar.

O masum kasabanın aslında hiç masum olmadığını Rosa sayesinde herkes görür. Aslında bu kasabada birçok pis iş dönmektedir. Bunun yanında sapkınlıklar da baş göstermektedir.

Vargas’ın asıl planı Marta’yı bulmak değildir. Aslında Marta’yı bulup ondan öğrenmesi gereken bir şey vardır. Sırlar ve gizemlerle dolu bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Hiçbir anından sıkılmayacağınıza eminim.

Keyifli izlemeler. 🙂