Feng Shui’ye Göre Hangi Elementsin?

Öncelikle En Sevdiğiniz Rengi Öğrenerek Başlayalım.

En Sevdiğiniz Sebze Nedir?

Aşağıdaki Resimlerden Hangisi Sizi Anlatıyor?

İnsanlar Sizi Nasıl Tanımlıyor?

Evinizde Kullanmaktan Hoşlandığınız Bir Eşya?

Hangi Aktiviteyi Tercih Edersiniz?

Feng Shui' ye Göre Hangi Elementsin?
Ateş!

Ateş elementinin rengi kırmızıdır. Ateş insanının enerjileri yüksek, dürüst, ve neşeli kişilerdir. İlgi ve dikkat çekmeyi çok severler bu yüzden dış görünüşlerine her zaman çok önem verirler. Tutumlu oldukları pek söylenemez. Bu yüzden birikim yapmakta çok zorlanırlar. İyi bir konuşmacıdırlar ve bu yüzden karşılarındaki kişiyi hemen ikna ederler. Ateş elementinin vücudumuzdaki karşılığı kalp, ince bağırsaklar, gözler, cilt, dil ve damarlarımızdır. Bu elementteki dengesizlikler haliyle ruhsal bozuklukları ve sinir sistemi bozukluklarına sebep olabilir.
Toprak!

Toprak elementinin rengi açık sarı ve kahverengidir. Toprak insanı olaylara sağduyu ile yaklaşır. Olaylar karşısında çok sabırlıdır. Güvenilir, pratik, başkalarını düşünen ve mütevazi bir kişiliğe sahiptir. Olumsuz özellikleri ise; hırslı, endişeli, kıskanç ve inatçı olmalarıdır. Bu element vücudumuzda ağız, mide, burun - koku alma duyusu, dalak, deri ve boğazla ilişkilidir. Toprak insanları tatlıya aşırı düşkündürler.
Ağaç!

Ağaç elementinin rengi yeşildir. Ağaç insanı özgüvenli, şefkatli, enerjik ve güvenilirdir. Doğaya ve hayvanlara karşı büyük bir sevgi beslerler. Olumsuz özelliklerini söyleyecek olursak; çabuk öfkelenirler, sürekli karar değiştirirler ve düzensizdirler. Vücudumuzda karşılığı; kaslarımız, eklemler, el - ayaklarımız, dokunma duyularımız ve karaciğerdir.
Su!

Su elementinin rengi mavidir. Su insanı iyi konuşan, sanata yatkın, manevi yönü güçlü ve gizemi seven biridir. Olumsuz özellikleri; aşırı endişeli ve evhamlı olmalarıdır. Su elementi vücudumuzda böbrekler, mesane, beyin, işitme duyusu ve sinir hücreleri ile ilgilidir.
Metal!

Metal elementinin rengi beyaz ve gridir. Metal insanları dürüst, sakin, adalet duygusu baskın, disiplinli, mükemmeliyetçi, gözlemlemeyi seven ve dikkatli insanlardır. Olumsuz özellikleri; çabuk telaşa kapılırlar, üzüntü ve kederlilik halleri fazladır. Kalın bağırsak, akciğer, kalça bölgesindeki eklemler ve sırt eklemlerinde rahatsızlıklara eğilimleri vardır.

Sonucunu paylaş: