Gökhan Türkmen

Gökhan Türkmen Yeni Albümü “Romantik” İle Yayında

Sevilen sanatçı Gökhan Türkmen iki yıl aranın ardından yeni albümüyle dinleyicisine kavuştu. “Romantik” ismini verdiği albüm geçtiğimiz aylarda klipleri ile birlikte yayınladığı şarkıların yanında ilk kez dinlenecek parçalarla birlikte toplam 10 şarkıdan oluşuyor. GTR müzik etiketiyle yayınlanan “Romantik” tüm dijital platformlarda dinleyicisine ulaşmayı bekliyor.

Romantik albümünde GTR müzik çatısı altında birlikte çalıştığı Birkan Nasuhoğlu ile düeti “Gülmedi Kader” ve 14 Şubat tarihinde yayınladığı Kağıt şarkısı ve aynı parçanın fransızca verisyonu “Bout D’Histoire” da yer alıyor. İsmi gibi romantik tınılarıyla ön plana çıkan albümde Gökhan Türkmen ve Eşi Sinem Aksoy ile anılarını sevenleriyle paylaştıkları “Aşk” şarkısı da dinleyicileri bekliyor.

Albümde Gökhan Türkmen; Tunç Çakır, Ahmet Faik Dökmeci, Serkan Emre Çiftçi gibi pek çok değerli isimle çalıştı. Kapak resmi fotoğraf sanatçısı Hakan Adil imzası taşıyor. Albümle aynı anda çıkış şarkısı “Derdim” klibi Youtube da yayınlandı. Söz-müziği Gökhan Türkmen’e ait şarkının düzenlemesi Atıl Aksoy, prodüktörlüğünü Tunç Çakır üstlenirken, klibin yönetmen koltuğunda Murat Joker bulunuyor.

Müzik kariyerinin henüz başından geniş kitlelerce beğeniyle takip edilen Gökhan Türkmen 12 yıla 5 albüm, 2 EP, 20 single çalışması sığdırarak üretmeye devam ediyor. Alışılagelmiş tarzının dışında teknik olarak yeniliklerle de karşımıza çıkan sanatçı kısa film tadındaki klipleri, anlamlı kapak görselleri ve giyim tarzıyla da ilgi görüyor. Gökhan Türkmen geçtiğimiz Eylül ayında kızı Nil Rona ile birlikte “Mavi” isimli şarkıya hayat vermişti. Birbirinden özel hikayeler barındıran şarkıların mimarı Gökhan Türkmen’in çevre konusunda ses getiren “Yüzüme Vurma” şarkısı ile yine doğa ve insan ilişkisine dikkat çekmişti. Şarkının klip izlenmesi ve dijital platformlarda dinlenme geliri ile “Melisa Özsoysal Korusu” için Ege Orman vakfına fidan bağışında bulunuluyor.

Albüm tarihi Abbey Road stüdyolarında işbirliğiyle plak olarak da raflarda yerini alacak. Romantik şarkıların duygulu sesi Gökhan Türkmen’in “Romantik” albümünü tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir