Gökhan Türkmen’den Disco Funk Albüm “7”

Pandemi sürecinde durmaksızın üretimleriyle dikkat çeken Gökhan Türkmen, enternasyonal sounda sahip disco funk tarzındaki albümü “7” ile 4 Haziran’da tüm dijital platformda yerini aldı. #iyiyaşa mottosuyla yaza giriş yapan albümün ritmi yaşamın özgürlüğünü temsil ederken, ritmi yakalayan herkesi de dansa davet ediyor.

Yenilikçi sound denemeleriyle dikkat çeken yedi şarkılık albüm, söz ve müzikte Gökhan Türkmen ve Mert Carim, düzenlemede ise Genco Arı imzası taşıyor. 2021’den 1970’lere uzanan disco, deep house, rocknroll, funk ve groove gibi zengin soundlara sahip analog kaydedilen albüm, dönemleri birbirine bağlayan köprü görevini amaçlıyor. Pandemi sürecinde evde üretilerek #iyiyaşa mottosu ile yola çıkan 7, dinleyicilere bir adamın özgürlüğünün hikayesini şarkılarla sunuyor.

2020 yazına damga vuran “Deli” şarkısının da dahil olduğu “7”, ev ortamında titizlikle üretilirken albümün disco tarzındaki keyifli çıkış şarkısı “Şerefine”, ritmi hayatlarımıza yeniden katarak birlik ve beraberliği vurguluyor. “Şerefine” şarkısının dinamik video klibi ise 7 Haziran’da Murat Joker yönetmenliğinde izleyicilerle buluşuyor.

Türkmen yeni albümünü takipçileri ile paylaşırken şu açıklamalarda bulundu;

Sahne sadece şov değildir. Sanat sadece eğlence değildir. Ritm, melodi, ruh, tutku, mutluluk gibi duyguların tümünü hissedebildiğin, bütün duyulara aynı anda hitap edebilen sonsuz bir devinimdir.

Ben bir müzisyen, şarkıcı ve dolayısıyla bir sanatçı olarak bu albümü; ritm duygusunu hiçbir zaman kaybetmemiş, kendinde keşfe çıkan, gülmekten, mutlu olmaktan, kendini özgürce ifade edebilmekten korkmayan tüm sahne emekçisi dostlarım başta olmak üzere dans edebilen herkese ithaf ediyorum.

Bu ruhu hiçbir zaman kaybetmemiş olanlara motivasyon, henüz bulamayanlara da ilham olması dileğiyle. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir