Gökhan Türkmen’den Kapadokya’da Fütüristik Klip: “Heyecan”

Gökhan Türkmen, #iyiyasa mottosuyla yol aldığı 7 albümünden “Heyecan” şarkısını Türkiye’nin en önemli doğa harikalarından Kapadokya’da kliplendirdi. 

Listelere zirveden girendiscofunk şarkılarıyla, bu zorlu zamanda ritmi ve özgürlüğü “7” albümü ile hatırlatmayı amaçlayan Gökhan Türkmen,çıkış şarkısı “Şerefine”nin yakaladığı başarının ardından rock n’ roll tadında disco bir parça olan “Heyecan”aKapadokya’da fütüristik efektlerle klip çekti.Sözleri Mert Carim’e, müziği Gökhan Türkmen’e ait olan şarkının düzenlemesi Genco Arı tarafından yapıldı. Klipte, şehirden uzaklaşmak isteyen bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Kapadokya Ortahisar’da çekimleri Murat Joker tarafından yapılan klipte, şehrin atmosferi ve dağlık yapısının özellikleri sayesinde uzay temalı fütüristik görsel dijital efektler kullanıldı. Klipte, hayatında her şeyin bittiğini düşünen bir adamın mutluluk ve pozitif enerjiyi yakalamayı amaçladığı anlatılıyor. Yaşamımızdaki güzel şeylerin aslında kendi halinde de akabildiğini, çok istek ve arzulara kapıldığımızda ise hayattaki güzellikleri kaçırabildiğimizi anlatan şarkı, temasıyla kliple bütünleşiyor.

“Kapadokya’da çektiğim ilk klip”

Kalabalık bir ekiple tamamlanan video klipte, Gökhan Türkmen 1957 model kabinli motosiklet kullandı. Kariyeri boyunca ilk defa Kapadokya’da video klip çektiğini dile getiren Gökhan Türkmen, bölgenin doğal yapısına ve tarihine hayran olduğunu söyledi. Bilimkurgu ve fütüristik tarzda işleri çok seven Türkmen, ilk defa böyle bir çalışmaya imza atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterekbu keyifli proje için şunları söyledi.

“Her işimizde olduğu gibi mutlu, detaylı ve keyifle çalıştık. Her şarkımızda olduğu gibi yeni ve evrensel ne yapabiliriz, üstüne ne koyabiliriz diye düşünerek en ufak ayrıntısına kadar dikkat ettik. Ben ve ekibim işimizle ilgili hep heyecanlıyız. Sizi de bu heyecana ortak etmekten mutluluk duyuyoruz. “7” albümüne ve bu şarkıya olan inancınızı kaybetmeyin. İçinde çok fazla iyi yaşayan ruh var! Herkese iyi seyirler.”

Klibin izleyenin görsel hafızasında yer edecek görsel efektleri 1 ayda hazırlandı.

Pandemi sürecinde durmaksızın üretimleriyle dikkat çeken Gökhan Türkmen, enternasyonal sounda sahip discofunk tarzındaki albümü “7” ile 4 Haziran’da tüm dijital platformda yerini aldı. #iyiyaşa mottosuyla ritmi yaşamın özgürlüğünü temsil ederken, ritmi yakalayan herkesi de dansa davet ediyor. Yenilikçi sounduyladikkat çeken yedi şarkılık albüm, söz ve müzikte Gökhan Türkmen ve Mert Carim, düzenlemede ise Genco Arı imzası taşıyor. 2021’den 1970’lere uzanan disco, deephouse, rocknroll, funk ve groove gibi zengin soundlara sahip analog kaydedilen albüm, dönemleri birbirine bağlayan köprü görevini amaçlıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir