hend

HEND: Özgürlüğün “Kaygan Yol”u İle Tüm Dijital Platformlarda

Alternatif müziğin yeni ve yaratıcı isimlerinden HEND, iç hesaplaşmalara alternatif çözüm sunarak “Kaygan Yol” single çalışmasını Wonder Wheel Live etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı. 

Söz, müzik, düzenleme ve mix’i Erkin Sağsen’e ait olan parçanın masteringi Tahsin Güngör Aktürk ve Naci tarafından yapıldı. “Kaygan Yol”, mucizenin anlamını ters yüz ederken, hayattaki düşüşün ve başarısızlığın sayesinde insanın aydınlık yolunda özgürlüğünü sorgulatıyor. Synth pop, indie elektronik ve hiphop, nerede özgürsen çıkış “Kaygan Yol”un yolcusu olmaktan geçiyor.

Özgür müyüz? Müzisyen, toplumun ve kendi iç sesinin ikileminde kalarak kendinde kavgaya tutuşan insanın hayat mücadelesinde iç hesaplaşmasına dikkati çekiyor ve “Kaotik düzenimiz içerisindeki problemlerimiz üzerinde ufak ufak dans edebiliriz.” diyerek dinleyicileri özgürlüklerini sorgulamaya çağırıyor.

Wonder Wheel Live etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan parçanın klip yönetmenliğini Barış Fert üstlendi. Klip, İstanbul’un sıkışmış varoşlarında sahnelenirken, yaşamda fotosentezden fazlasını yapmaya çalışan, özgürlüğüne yol vermesi gereken insan profilleri resmediliyor. 

Hem yeni hem tanıdık bir ses olan Erkin Sağsen’i biz “Son Feci Bisiklet” ve “Öfkeli Kalabalık” gruplarında gitarist olarak tanıyoruz. Kendisi müzik kariyerine aynı zamanda 2019 yılında Hend’in “Partbir” isimli ilk EP’sini  2020 yazında ise “Lekem” isimli single çalışmasını ekledi. Kendine has tarzı, kliplerinde yer verdiği orijinal temalar ile dikkat çeken isim gelecek günlerde yenilik ve kaliteli müzik arayan gençler tarafından daha da sevileceğe benziyor.

Hend’in son şarkısı “Kaygan Yol”a kullandığınız tüm müzik dinleme platformlarından ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.