Hollywood’dan bir kare değil: Türk Askeri Barış Pınarı Harekatında…

Ülkemizdeki Suriyeli vatandaşların ülkelerine geri dönmelerine, ne Avrupa ne ABD ne de herhangi bir devletin yardımı yok.

Türkiye olarak kendi sınırımız, kendi problemimiz deyip var olan soruna müdahil oldukça, tüm dünyadan kınama mesajları geliyor.

Türkiye bu harekatı yapmak zorunda idi.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan: ‘‘Eğer bu harekatı Avrupa Birliği işgal olarak değerlendirir ise sınırlarımızı açarız. Ülkemizde bulunan tüm Suriyelileri, Avrupa’ya göndeririz’’ demiş idi.

Bu açıklamasının ardından ilk açıklama Bulgaristan’dan geldi, ‘‘Ülkemizin sınırlarından giriş yapanları durduramayız, bu yüzden Türkiye’nin yanındayız’’ şeklinde geldi.

Barış Pınarı Harekatının Nedeni? Amacı?

Türkiye, Türkiye-Suriye sınırında ABD’nin desteğiyle güçlenen ve Suriye halkına adeta zulmeden ve demografik yapıyı yok etmeye çalışan PKK’nın Suriye kolu YPG’yi, bu harekat ile bölgeden atmayı ve Suriyelilerin ülkelerine dönmesini hedefliyor.

Ülkemize sığınan Suriyeli mazlumlara karşı Türk askeri:

‘‘Müminlerden özür olmaksızın oturanlar ile Allah yolunda malları ve canları ile cihat edenler eşit değildir. Allah malları ve canları ile cihat edenleri oturanlara göre derece olarak üstün kılmıştır. Tümüne güzelliği (cenneti) vaat etmiştir; ancak Allah, cihat edenleri oturanlara göre büyük bir ecir ile üstün kılmıştır’’

*Nisa Suresi, 95. Ayet-i Kerime

‘‘Allah tektir ve teki sever’’ Hadis-i Şerifi’nden (Buhari-Müslim) yola çıkarak diyelim ki! Her bir kıtamız bir hilal olsun. O Yedi Hilal için de diyelim ki!

Bu harekat; oturanlara inat ayakta duranların,

Ayakta duranlara inat yürüyenlerin,

Yürüyenlere inat koşanların harekatıdır.

Ve mesele hareketse omuz omuza yürümek esastır.