İYİ Kİ VARSIN EREN!

Eren Bülbül
 (1 Ocak 2002  – 11 Ağustos 2017 ) TRABZON

Maçka’nın Köprü Yanı Mahallesindeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile  teröristler arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ye bağlı bir grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül hemen durumu jandarma ve polis ekiplerine haber verdi. Eren Bülbül daha sonra PKK’lilerin girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK’lilerin alçak saldırısı sonucu 15 yaşında hayatını kaybetti.

Gazeteler bir paragrafta yazdı bir aslanın koskoca 15 senesini. Televizyonlar, on beş saniyesine sığdırdı; radyolar beş. Her şeye sığdırdılar da koskoca aslanı bir dünyaya sığdıramadılar.
Eren, şimdi 18 yaşında.
18 bin kitaba bedel destan bıraktı geride, 18 milyar insana bedel yürek…
Arkadaşlarıyla şimdi şakalaşıp kahkaha atıyor olacaktı.
Belki de üniversite telaşına kapılmış heyecandan uyuyamıyor olacaktı.
Fakültesini güzel notlarla bitirip annesini onurlandıracak; onu saraylarda yaşatacaktı belki de…
Ehliyet alıp hayalini kurduğu arabayı alacaktı. Hiç gitmediği şehirleri gezecek, hiç okumadığı şiirleri okuyacak, gençliğin tatlı telaşlarına kapılıp hiç konuşamayacağı kızlara aşklanacaktı.

Dünya yetmedi Eren’e, yetiremediler Dünyayı; cenneti verdiler. Askere gidecekti, bayrak nöbeti tutacaktı. Hava soğuyacaktı, üşüyecekti ama yıkılmayacaktı. Yıkamadılar Eren’i, Kürşad ve 40 çerisi gibi şehit oldu fakat yenilmedi. Bayrak oldu Eren, göğüs gerdi hilale, ezdirmedi…

İYİ Kİ VARSIN EREN.
İYİ Kİ VARSIN EREN.
İYİ Kİ VARSIN EREN.
Unutursak kanımız kurusun.

Absurdizi Ailesi Olarak
EREN BÜLBÜL’ün ailesine ve sevdiklerine sabır diliyoruz.