Bond 25

James Bond Serisinin Beklenen Filmi: BOND 25

James Bond serisinin beklenen filmi Bond 25’in 8 Nisan 2020’de yayınlanacağı kesinleşti.

2015’te yayınlanan Spectre filminden bu yana tüm hayranlar serinin en son çıkacak filmini bekliyordu. Serinin son filmlerinde olduğu gibi James Bond rolünü Daniel Craig üstlendi.

Bond 25 Kadrosu

Daniel Craig’e Lea Seydoux, Naomie Harris, Rory Kinnear, Ralph Fiennes, Billy Magnussen, Ana de Armas, David Dencik, Ben Whishaw, Lashana Lynch, Dali Benssalah ve filmin kötü karakteri rolünde Rami Male eşlik ediyor. 

Çekimlere Sakatlık Engeli!

Bond 25

Filmin Jamaika çekimleri sırasında başrol oyuncusu Daniel Craig talihsiz bir sakatlık geçirdi. Bu sakatlık film çekimlerini bir süreliğine durdurdu. Filmin James Bond karakteri Craig, geçirdiği ameliyattan sonra iki haftalık rehabilitasyon sürecindeydi. Sinemaseverler filmin vizyon tarihinin ertelenebileceğini düşünse de, Bond hayranlarını endişelendiren bu sakatlık filmin vizyon tarihini etkilemedi.

Aynı zamanda Bond 25, Daniel Craig’i James Bond rolünde izleyeceğimiz son film olacak. Kimi hayranlar üzülse de genel olarak bu kararın en doğrusu olduğu düşünülüyor.

 

Danny Boyle: “Franchise Filmleri Yönetmeye Uygun Değilim.”

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği filmin çekimleri sırasında pek çok aksilik yaşandı. Filmin yönetmenliğini üstlenen Danny Boyle yapımcılarla anlaşamadığı haberleriyle yönetmenlik koltuğunu bıraktı. 127 Hours, Steve Jobs gibi başarılı filmler ile tanınan Danny Boyle daha sonraları yaptığı bir açıklamada “Franchise filmleri yönetmeye uygun olmadığım konusunda dersimi aldım, aksi takdirde bunu yaptığın zaman hep aynı çukuru kazmış oluyorsun. Doğrusunu söylemek gerekirse, ana akım franchise filmlerde hiç de iyi değilim. Bond sayesinde kendimle ilgili çok şey öğrendim. Senaristlerle ortak çalıştım, bitirmeye hazır değildim. Çok çok iyi çalışıyorduk, ama onlar bizimle aynı rotada değildiler. Ardından şirketten ayrılmaya karar verdik.” dedi.

Bu süreçte zorlanan ekip hızlı bir karar aldı ve filmin yönetmenlik koltuğuna Danny Boyle’dan sonra Cary Fukunaga oturdu. Kendisini True Detective ve Maniac dizilerinden hatırladığımız yönetmenin bakış açısını Bond 25 filminde görmek tüm Bond hayranlarını heyecanlandırdı.

 

Bond 25

“Valhalla” Bond 25 filminde

Aston Martin’in hiper arabası Valhalla, Bond 25 filminde kullanılacak. Araba severleri heyecanlandıran bu araba tam 1,5 milyon sterlin değerinde. Sınırlı sayıda üretilecek Valhalla, filmde James Bond karakteri tarafından kullanılacak.