Julia’s Eyes

Yönetmen koltuğunda Guillem Morales’in oturduğu, başrollerini ise Belen Rueda, Lluis Homar, Julia Gutiérrez Caba’ın paylaştığı, 2010 yapım İspanyol gizem, gerilim-korku filmi.

Julia, sonunda onu kör edecek bir hastalıktan muzdariptir. Üstelik, ikiz kız kardeşi bu hastalık yüzünden bodrum katında kendini asarak canına kıymıştır. Herkes kardeşinin intihar ettiği düşüncesinde takılıp kalsa da Julia, asla bu fikri kabul etmemiş; kardeşini kimin nasıl öldürdüğünü araştırmaya başlamıştır. İpuçlarını toplamaya koyulduğu andan itibaren izlendiğinin farkına varan Julia, gözüne adeta ihtilal düzenleyen hastalığından dolayı iki operasyon geçirmek ve iki hafta boyunca gözündeki sargıyla yaşamak zorunda kalır. Peki ya kardeşini öldüren katil, bu durumdan istifade edecek midir? İnce ayrıntılarla seyirciyi kendine bağlayan film, gerçekten çözülmesi zor bir bulmacayı andırıyor. Her an diken üzerinde olan seyirci, kumaşın ucunu bakalım birbirine tutturabilecek midir?

Oyuncuların rolünü etkileyici şekilde yansıtmalarıyla daha da ivme kazanan film, seyirciye doyumsuz anlar yaşatacak cinsten. Korku temasını pek yansıtamasa da gerilimin hakkını veriyor ve son ana dek kendini izletmeyi başarıyor. İspanyol Sinemasına aşina değilken seyrettiğim yapıt, beni etkisinden uzun süre çıkaramamış; yapıtın bazı bölümleri zihnimin bir kenarını sürekli kemirmişti.

Senaryo anlamında da beni sürükleyen yapıtın iki kafa tarafından -Guillem Morales, Oriol Paulo- yazıldığını görmek beni şaşırtmadı, desem yeridir. Oriol Paulo, gerçekten bu işin hakkını veren bir isim. Guillem Morales ise zaten yapıtı konuşturuyor yönetmenliği eşliğinde.

https://www.dailymotion.com/video/x23gxe0

İyi seyirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir