Kalben, Ceren Gündoğdu, Can Ozan, Emrecan Üzenir ve daha fazlası ile Karşınızda Haftanın Müzik Haberleri

Yine bir cuma gününde müzikle dolu haberler ile karşınızdayız. Bu hafta yine birbirinden değerli isimler dijital platformlarda çeşitli çalışmalarını yayınladı. İşte onlardan bazıları.

Kalben’den Yeni Bir Türkü: Perişahı’nın Kızı

Sevilen sanatçı Kalben bu kez farklı tarzda bir şarkı daha doğrusu türkü ile sevenlerinin karşısında. Perişahı’nın Kızı İsmail İlgün’ün sazıyla eşlik ettiği çalışma sözleri ve müziği ile dinleyeni bambaşka bir dünyaya götürüyor. Perişahı’nın Kızı dijital platformlarda yayınlanmadan hemen önce Show Tv de yayına başlayan “Alev Alev” dizisinin 2. bölümünde yer aldı.

Perişahı’nın Kızı Şarkı Sözleri

Perişahı’nın Kızı perişan mısın?

Bir seni mi görmediler, bir seni mi?

Bir seni mi sevmediler, bir seni mi?

Ay ışıktan düştün bura canın yanar

İki damla yaşın vardı sessiz akar

Nehri bulur nehir taşar

Baban senin boyun aşar

Perişahı’nın kızı

Ceren Gündoğdu “Dünyada İkimiz” ile Yayında

En son yayınladığı Kapalı Gözlerle albümü ile dinleyicilerini mest eden Ceren Gündoğdu yepyeni bir şarkı ile yayında. Dünya ne kadar zor da olsa, sıkıntılar daima var olsa da sevginin, bağlılığın her engeli aşabilecek güçte oluşunu naif sesiyle anlatan sanatçı, şarkıyı aynı zamanda Ahmet Can Tekin’in yönetmenliğinde kliplendirdi.

Terk edilmiş bir şehir

Akla gelmez bir fikir

Kalbe düşman bir zehir

Gibi geçti günler, geçti geçti

Bize biz yeterli boşver gerisini

Dünyada ikimiz var gibi seninim

Dur bekle kokunu içime çekeyim

Rüzgarlar bizi kandıramaz bilirim

Dünya zor ama biz güzeliz bebeğim

Sonra çıktın karşıma

Gel dedin yaklaş bana

Aldığında beni koynuna

Silindi yüzler, hepsi geçti

Bize biz yeterli boşver gerisini

söz-müzik: Ceren Gündoğdu

Can Ozan Dolunay-Live Konseri Kayıtlarını Yayınladı

Üçüncü yeni neslinin en sevilen isimlerinden Can Ozan başarılı çalışmalar üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Birkan Nasuhoğlu, Sedef Sebüktekin, Nova Norda ile birlikte bir eve kapanıp yeni şarkılar ve albüm üzerine bir çalışma kampı gerçekleştirmişlerdi. Bu birliktelikten doğacak çalışmalar bekleniyorken Can Ozan’dan güzel bir sürpriz geldi. Aralık ayında Mask Live Pera Sahnesinde gerçekleşen konserin kayıtları dijital platformlarda, görüntüleri de youtube da yayınlandı. Konserin 1. bölümünden oluşan şarkılar içinde Damla Eker ve Deniz Tekin düetleri de yer alıyor.

Can Ozan gelecek günlerde daha çok düetin de bulunduğu 2. bölümün de yayınlanacağı müjdesini verdi.

Selim Işık ve Emrecan Üzenir Ortaklığından “Cennetin Kapıları”

Selim Işık müzik dünyasının içinde olan herkesin yakından ya da uzaktan mutlaka tanıdığı bir isim. Gitar çalmak isteyen ve eğitim imkanı bulamayan bir çok gencin müzik hayatına girişine katkı sağlamış, gitar hocalığı konusunda bir marka haline gelmiştir. Halen 80 Kalibre grubunun gitaristi olarak metal müzik türünde başarılı çalışmalar ortaya koyan Selim Işık aynı zamanda solo parçalarıyla da müzik kariyerine devam etmektedir. Geçtiğimiz eylül ayında Mürşide Şimşek ile birlikte ” -İçimde Bir” isimli bir albüme imza atmıştı.

Genç isimlere verdiği destekle ön plana çıkan Selim Işık bu kez Emrecan Üzenir ile karşımızda. Fox Tv’de yayınlanan Benimle Söyle isimli programa yarışmacı olarak katılmış sesi ile oldukça dikkat çekmişti. Henüz 16 yaşındaki genç isim güçlü sesiyle jürideki usta sanatçıların da takdirini kazanmış yarışmada da finale kadar ilerlemişti. Aynı yarışmada jüri koltuğunda yer alan Selim Işık sözü ve müziği kendisine ait olan “Cennetin Kapıları” isimli şarkıyı Emrecan Üzenir seslendirdi. Klibin yönetmenliğini de yine Selim Işık üstlendi.

Birkan Nasuhoğlu’dan Yeni Şarkı “Gel”

Sevilen sanatçı Birkan Nasuhoğlu solo çalışmalarıyla müzik yolculuğuna devam ediyor. “Şarkıların Ev Hali” projesi merakla beklenirken yeni şarkı “Gel” dijital platformlarda yayınlandı. Birkan Nasuhoğlu sosyal medya hesabından şarkıyı “Türkçe sözlü rock müzikte nerede kaldığımızı hep birlikte hatırlayacağımız bir şarkı geliyor. Sonbahar battaniyelerimizi ve depresifliğimizi hazırda tutalım.” notuyla paylaştı.

Sonbahardan kışa doğru geçiş yaptığımız, hüzünlerin, içsel düşüncelerin yoğun olarak yaşandığı bu günlerde “Gel” müzikseverler için başucu şarkılarından biri olacağının ipuçlarını ilk günden veriyor.

Emre Azaklar “Ölmek Gibi” ile Yayında

Başarılı gitarist Emre Azaklar gitarıyla imza attığı başarıların yanında solo kariyeri ile de hızla ilerliyor. 2018 yılında “Deniz Kokan Kent” ve “Hiç Gerek Yok” şarkılarını yayınlayan Emre Azaklar 2019 Yılında yayınladığı “Seni Ben Nasıl Saklarım” şarkısının “Erkenci Kuş” dizisinde kullanılması tanınırlığını artırdı. Yakın zamanda eğlenceli melodisi ve renkli klibiyle sevilen Dedikodu ve Deli Sohbet şarkılarının ardından Emre Azaklar bu hafta yeni şarkısı “Ölmek Gibi”yi sevenlerinin beğenisine sundu.

Yeni bir ses arayışında olan üçüncü yenicilerin mutlaka keşfetmesi gereken önemli bir isim olan Emre Azaklar’ın Ölmek Gibi parçasının Emre Taban yönetmenliğinde çekilen klibi Youtube kanalında yayınlandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.