Keşfedilmesi Gerekenlerde Bugün – Siyah Tavşan Müzik Grubu

Beyaz tavşan rüyasından uyandırıp gerçekleri kendi dillerinden farklı bir şekilde bize aktaran Siyah Tavşan müzik grubu.

2015 senesinden müzik dünyasındalar. Tarz olarak genelde temel rock elementlerini trip hop, darkwave gibi farklı stillerle birleştirerek yeni şeyler ortaya koyuyorlar.


Şimdiye kadar çıkardıkları “Diyonizyak” “Hiç Adam” “Örumcekler” “Taş Düştü =Adam Öldü” “Kahrex” “Kuzgun” gibi parçaların kendine has hikayeleri var. Mesela “Hiç Adam” – Bu aralar en çok özlediğimiz doğaya karşı özlemi anlatıyor veya “Kuzgun” bir insanın intihar etmek ve etmemek arasındaki git gelini ve bilinç akışını anlatıyor. En son şarkı olan “Kahrex” ise eski bir Yunan hikayesinden yola çıkarak yaşamın absürtlüğünü sert bir üslupla anlatıyor.   


Gelelim üyelerine, o kadar azimli ve sevdiği işe saygı duyan insanlar ki. Bağımsız olarak kendi kliplerini kendileri çekiyor, her detaya titizlikle yanaşıyorlar. Bu yüzden de bizlerle buluşmaları biraz uzun sürüyor.
Daha yeni klibini yayınladıkları “Kuzgun” şarkısını YouTube’dan dinleyebilirsiniz.


Umarım emeğinizin ve çabalarınızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız. Bol şans dilerim. Bonus olarakta en favorim olan “Örümcekler” şarkısını bırakıyorum.