Kitap Olsalardı

Tasarımcı ve illüstratör Matt Stevens, sinema sevgisini eski kitap kapaklarına yansıtarak “Eski Kitaplar Olarak İyi Filmler” serisini oluşturdu.  İşte, tasarımcının yorumlarıyla “Good Movies as Old Books” serisinin bir kısmı:

Knives Out

“Kitabın, hikayenin sahnesi olarak hizmet veren eski konağın kütüphanesinde bulunabilecek bir şey gibi görünmesini istediğimi biliyordum. Hikayenin ana unsuru olan radyal bıçak kurulumunun bir yorumunu kullandım ve neredeyse bitirdiğimde o ana bıçağı kullanmaya karar verdim.”

The Matrix

“Bu seriden çok büyük sanatlar yapıldı. Çoğu, karakterlere ve matrix yeşil yazı dokusuna odaklandı. Buna başlarken, bunlardan kaçınmak ve aynı zamanda çok basit bir şey yapmak istediğimi biliyordum. Bundan önce yaptığım birkaç giriş daha çok işlenmiş ve çizilmişti, bu yüzden kendimi çok basit şekillerle sınırlamak istedim ve dürüst olmak gerekirse daha yoğun çizime bir ara vermem gerekiyordu. Birden mermilerin Neo tarafından havada donduğu imajını aldım. Bu noktada, çıkartmaları daha çok paskalya yumurtası türü bir öğe yapmayı düşünmeye başladım ve başka bir renkte bir patlamaya ihtiyacı olduğunu hissettim. Kırmızı/mavi haplar öylece oturmuş yüzüme bakıyordu. ’99’ aynı zamanda filmin vizyona girdiği yılı ifade eder.”

Tasarımcının diğer çalışmalarına https://hellomattstevens.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.