Mart Keşifleri – Bu Ayın Önerileri

Uzun zamandır hasreti çektiğimiz kar ne güzel yağdı. Tüm şehir beyazla örtüldü. Çocukluğumdan beri karın efsunlu bir havası olduğuna inanıyorum, yeryüzünü temizlediği gibi sanki bizim de ruhlarımızı temizliyor. Belki de Dünya’nın en umutsuz insanı bile pencerede karın süzülüşünü görünce yeni bir umuda kapılıyor. Baharın gelişiyle de kapıldığınız yeni umutların yeşermesi dileğiyle. Nisan keşiflerinde önerilere katkıda bulunmak isterseniz yorumlara bekliyorum sizi.

Mart Ayı Youtube İçerik Önerisi – Dünyanın En İyi Taksi Şoförü / Cep Hikayeleri No:101

Mart Ayı Şiir ÖnerisiSen Beni Öpersen

Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur
Ne ikna edici bir intihar biçimidir şimdi göz göze gelmek
Elbette ata binmek gibidir seni sevmek sevgilim
Elbette gayet rasyoneldir attan atlamak.

Ah Muhsin Ünlü

Mart Ayı Film Önerisi –  Yalanın İcadı / Komedi – Romantik

İlk günahı Adem babaMIZ ve Havva annemiz işledi, ilk cinayeti  Kabil, kardeşi Habil’i kıskandığı için işledi, Tarihteki ilk yerleşim yeri Göbeklitepe, ilk kütüphaneyi Asur Devleti hükümdarı Asurbanipal tarafından kuruldu, Dünya’nın ilk filmini Lumiere kardeşler tarafından çekildi. Peki ilk yalanı hangi insan söyledi? 
Yalanın icadı absurdizi.com

İlk yalanı söyledikten sonra bir daha konuşmamalı insan.

Tutunamayanlar – Oğuz Atay

Mart Ayı Şarkı ÖnerisiE M E L – Holm

Asıl adı Emel Meslusi’dir. Şarkıcı ve söz yazarıdır. 39 yaşındaki sanatçı Tunusludur. En ünlü parçası Zavallı Tunus olmakla birlikte şarkı, Tunus devrimini anlatmaktadır. Sesindeki tınılar acılarla harmanlanınca  yorumladığı her şarkıyı eşsiz hale getirmiştir 

Mart Ayı Dizi Önerisi – Madam C.J Walker

Gerçek bir girişimci hikâyesi anlatan Madam CJ Walker, Afro Amerikalı sosyal aktivist Sarah Breedlove’nin hayatını konu almaktadır. Diziyi izlerken kendinizi sorgulayacak bunca imkânın içindeki imkânsızlığın aslında size bir hiç olduğunu ve her şeyin sizin elinizde olduğunu bir daha gösterecek. Oyuncuların gösterdiği performans diziyi bir üst kademeye taşırken kostüm ve mekân seçimlerindeki başarı ve titizlik size o dönemi yaşatıyor.
madam cj walker absurdizi.com

Mart Ayı Sözü – Ayın Sözü

Kafa karışıklığı iyidir, insan bir kafası olduğunu anlar.

İsmet ÖZEL