Masmavi Ege Kokan Dizi: The Durells

Bunaltıcı Yaz Sıcağına İlaç Gibi Gelecek Bir Dizi Önerisi: The Durrells

İngiliz roman yazarı Lawrence Durrell’ın küçük kardeşi Zoolog Gerald Durrell’ın yazdığı ve otobiyografik bir nitelik taşıyan “My Family and Other Animals” kitabından yola çıkılarak uyarlanan bu dizi, geçim sıkıntısı ve bundan doğan mutsuzlukla boğuşan bir ailenin ani bir kararla İngiltere’nin Bournemouth şehrinden, Yunanistan’ın Korfu adasına taşınmasını konu alıyor.

Son dönemde “The Bodyguard” dizisiyle adından oldukça sık bahsettiren Keeley Hawes, dizide anne Louisa Durrell karakterine hayat veriyor. Toplamda 4 sezon ve 26 bölümden oluşan dizi, ailenin adaya taşındığı 1935 yılından, İkinci Dünya Savaşı sebebiyle adadan ayrılmak zorunda kaldığı 1939 yılına kadar olan 4 yıllık bir süreci anlatıyor.

4 sezon boyunca Korfu’dan sıcacık ve masmavi görüntüler sunan dizi, adada yaşayan farklı kültürleri ve bu kültürlerin birbirleriyle olan etkileşimini de oldukça gerçekçi ve keyif verici bir şekilde gözler önüne seriyor. Evin en büyük çocuğu Lawrence Durrell’ın roman yazma tutkusu ve sonraki dönemlerde yazmış olduğu romanlarına da ilham kaynağı olan Korfu’nun samimi ve büyüleyici atmosferine karışmaya, Ege’nin masmavi sularına kendinizi bırakmaya hazır olun.