Merakla Beklenen Kalben-Teoman Düeti Yayında: Robot Kozmonot

Kalben aylar öncesinden sosyal medya paylaşımlarıyla hayranlarını oldukça heyecanlandırmıştı. Sevilen sanatçı, müzik tarihinin damga isimlerinden Teoman ile bir çalışma yapacağı müjdesini vermişti. İşte o müjde 12 Mart tarihi itibariyle yayında. “Robot Kozmonot”

“Robot Kozmonot” şarkısının söz ve müziği Kalben Sağdıç’a ait. Kalben şarkıyı dünya henüz içine kapanmamışken 2020 Ocak ayında kaleme almış. Düzenlemesi İlker Deliceoğlu tarafından yapılan şarkıya gitarlarda Tuğrul Bafra eşlik ediyor. Teoman Robot Kozmonot’a sesiyle ortak oldu. Kalben bu düetten şöyle bahsediyor.

“Şiirini, sesini ve kafasını sevdiğim, ilham aldığım Teoman ‘Melankoliden besleniyorum…’ diye daldı ve enfes haykırışıyla şarkıyı uzaya gönderdi”

Kalben’in annesinin hatırası adına kurduğu yapım şirketi olan Hoş Bir Seda etiketiyle çıkan Robot Kozmonot enfes bir animasyon klibe sahip. Hakan Sorar ve Ahmet Rüstem Ekici tarafından hazırlanan ve izleyene görsel bir şölen yaşatan klibin kurgu ve post prodüksiyonu Gökalp Gönen’e ait. Bu eşsiz çalışmanın detaylarını yine sevgili Kalben’den şu sözlerle öğreniyoruz:

Gezegenin güzel kaynaklarını, doğasını, hayvan çeşitliliğini; insan olmaya dair hislerin zerafetini, kıvamını kaçırdığımız tuhaf bir zamanın distopik hikayesini anlatıyor olmaktan yana mutluyum.. Bu enfes evreni var eden ekibe yine öpücükler ve kalpler gönderelim.. İşlerine bakın, sanat üretenleri destekleyin. Kendi köşelerinde yalnız hisseden insanlara yalnız olmadıklarını fark ettirin.

Robot Kozmonot Şarkı Sözleri

Robot kozmonot,
Teneke var kalbinin yerinde.
Sevmeyi bilmez, şefkati bilmez.
Teneke var kalbinin yerinde.

Yakından bakarsanız
Lekeler görürsünüz
Tutunmaktan nasır tutmuş ellerinde.

Saklanır gölgesinin içinde.
Sanki ceninde…

Merkez tamam, kabus bitti.
Tüm dostları eve gitti.
Atmosferde yalnız biri…
Gezegeni sessizce terk etti.

Annesi el sallıyo
Hayalet sandalyesinde.
Robot kozmonot,
Teneke var kalbinin yerinde

Melankoliden besleniyorum..
Geçmişten, nostaljiden
Dedemin kasnaklı cep saatinde
şimdi gece yarısı..
Çocuğum; bahçede yürüyorum
Gökyüzüne bakıyorum
Bir hayal arıyorum
Ama nedir?
Bilmiyorum..

Tanrım! Uçmama izin ver..
Tanrım! Kaçmama izin ver..

Robot kozmonot,
Teneke var kalbinin yerinde.

Robot Kozmonot parçası tüm dijital platfromlarda, klibiyle NetD Youtube kanalında dinleyiciyle buluşmayı bekliyor. Herkese keyifli dinlemeler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir