İlhan Şeşen-Vedat Sakman

Müziğin Ustalarından “Akustik” Sürpriz! 1 Konser 10 Klip

İki büyük müzisyen İlhan Şeşen ve Vedat Sakman. Hayatında bu iki usta müzisyenin en az bir şarkısının anısı olmayan yoktur. Romantik tınıların, saf aşkın, sevginin naif sesi onlar. 36 yıllık iki sıkı dost. Müzik dünyamızın bu iki efsane ismi “Akustik Hikayeler” albümüyle müzikseverlere enfes bir müzik dinleme deneyimi yaşatıyor. Ekim ayında piyasaya çıkan “Akustik Hikayeler” bugün itibariyle albümün lansman konserinin görüntülerinin tamamı ile Sony Müzik Türkiye kanalında yayınlandı. Ayrıca şarkıların ayrı ayrı klipleri de İlhan Şeşen’in youtube kanalında izlenebilecek.

İlhan Şeşen ve Vedat Sakman’ın canlı performanslarının yanında doyumsuz İstanbul manzaraları ile müziğin duygusu eşsiz bir uyumla bütünleniyor. Görüntülerin yönetmenliğini Gökhan Fırat üstlenirken usta ikiliye buzukisiyle Zafer Arslan eşlik ediyor.

2013 yılında bir sahne projesi olarak doğan “Akustik Hikayeler” ile bugüne kadar Türkiye’nin birçok şehrinde müzikseverlerle buluşan usta sanatçılar; aynı adlı albümün lansman konser kaydını müzikseverlerle paylaşarak çok özel bir hatıraya daha birlikte imza atmış oldular.

“Akustik Hikayeler” Albümü

Yıllar içinde birlikte pek çok konser veren ikili “Akustik Hikayeler” albümü için 10 şarkılık bir repertuar hazırladı ve kaydetti. Açılış şarkısı; sözü ve müziği Vedat Sakman’a ait olan ve daha önce pek çok sanatçı tarafından da seslendirilen “Ankara’da Aşık Olmak” İlhan Şeşen’in sesinden dinleyiciye ulaşıyor.

İkinci şarkı olan “Temenni” sözü ve müziği “İlhan Şeşen”e ait. Grup Gündoğarken’den dinlemeye aşina olduğumuz parçayı ilk kez bu albümde Vedat Sakman söylüyor. Albümde ayrıca yine İlhan Şeşen’in unutulmaz şarkılarından Sıcaklardandır, Sen Benim Şarkılarımsın, Tombalak Tomurcuk ve Sensiz Olmaz yer alıyor. Akustik Hikayeler’in diğer parçaları arasında ise Vedat Sakman imzalı Aşkı Kaçırmayın, Canım, Evlilik, Anlıyor Olmak Sizi bulunuyor.

Müzik tarihimize damga vurmuş iki harika müzisyenin eşsiz çalışması “Akustik Hikayeler” tüm dijital platformlarda dinleyicisini bekliyor. Canlı performansların hayranı olan müzikseverlere İstanbul’un birbirinden özel manzaralarıyla birlikte keyif dolu anlar vadediyor. E o zaman herkese keyifli dinlemeler.