Netflix Dizisi: Cursed

Adını Lanet’ ten alan dizi, başrolümüz olan Nimue’ nin acı dolu geçmişinden başlayıp cesaretin ve heyecanın doruklarına kadar ilerliyor.

Kral Arthur efsanesinden bildiğimiz Göl Kraliçesi (Lady of the Lake) dizinin kalbi esasen. Annesinin ona bıraktığı emaneti Merlin’ e götürmesi gereken Nimue başından geçiceklerden habersiz yola düşüyor. Merlin’ in hayatında bambaşka bir yeri olduğunu bilmeden tabi.

Oyuncu Kadrosunda; Daniel Sharman, Gustaf Skarsgård, Katherine Langford, Devon terrell, Lily Newmark gibi isimler yer alıyor.

Başrolünü Katherine Langford’un canlandırdığı Cursed ülkemize ‘Lanetli’ adıyla uyarlanmıştır. Başarılı oyuncu Langford’ u, 13 Reasons Why’ dan tanıyoruz.

Nimue, çocukluğunda yaşadığı olay yüzünden tüm arkadaşları hatta yaşadığı bölge içerisinde sürekli dışlanmıştır. Babası dahi onu terk etmiş, kalbinde kocaman bir boşluk bırakmıştır. Nimue, zaman geçtikçe kendi içindeki gücü hep kötülük, ‘lanet’ olarak görmüş, kendinden bile korkmuştur fakat annesi en başından beri onun gücünün fazlası olduğunu biliyordu.

Fey kanından gelen Nimue ve ailesi, Paladinler üzerinde tehdit oluşturdukları iddia edildiği için hep bir kaçış ve korku içerisinde yaşamak zorunda kalmışlardır. Yaşadıkları yerde büyücü ve cadılar hiç sevilmez.

Ne kadar mistik ve bilim kurgu dizisi gibi dursa da Cursed aslında gelişmeyi ve insanın değişimini gösteren bir dizi bence, siz de geçmişinizde zorluklar yaşadıysanız içinizdeki gücü takip edin. O size yol gösterir.