NİLİPEK MEKTUPLAR

Nilipek-Koff Animasyon İşbirliğinde Bir Klipten Fazlası: Küçük Bir An

Nilipek kendine has müzik kimliği, insan ruhuna iyi gelen dingin sesi, üretkenliği ve güler yüzü ile son zamanların en sevilen kadın sanatçılarından. Elinde ukulelesi ve solo kariyeriyle hayatımıza 2015 yılında Sabah albümüyle giren Nilipek bu albümde yer alan Senden Uzakta, Gömülür gibi parçalarıyla ilgi çekmişti. Ardından 2017 yılında yayınlanan Döngü albümüyle alternatif müzik dünyasına renk getirdi. Ayyuka grubuna ait Havada Bir Hinlik Var şarkısına kattığı yorum çok sevildi. Bir Aşk İki Hayat, 4N1K gibi film ve diziler için müzikler hazırladı. Nilipek iki EP şeklinde yayınlanan son albümü Mektuplar için “en mahrem albümüm” nitelenmesinde bulunuyor.

Hayranlarının da büyük beğeniyle karşıladığı Mektuplar’ın mayıs ayında dijital platformlarda yer alan teklisi Küçük Bir An Koff animasyon tarafından kliplendirildi.

Bu video sadece bir animasyon klip de değil üstelik. Nilipek’in odasını sevimli grafikler ve eğlenceli objelerle renklendiren Koff izleyiciler için keyifli bir oyun da tasarlamış. Günlük yaşantımızda yer alan küçük anları sürpriz mesajlar eşliğinde odanın çeşitli objelerine gizlenmiş. Bu kayıp objeleri ararken kendimizi Nilipek’in odasında bir köşede onun gitarından yükselen sesler eşliğinde kendi hayatımızın küçük anlarında kaybolmuşken buluyoruz.

Müzik dinleme alışkanlıklarına yeni bir soluk getiren online oyun Koff Animasyonun sitesindeki bağlantıdan oynanabiliyor. Aynı zamanda konu ile teknik olarak ilgilenenler için Photoshop ve After Effects proje dosyalarını açık kaynak olarak paylaşıyor. Bu paylaşım animasyon ve illüstrasyon alanında kendini geliştirmek, profesyonel işler çıkartmak isteyen insanlara yardımcı olmak amacını taşıyor. Ayrıca isteyenlerin bu temel kaynakları kullanarak videoya kendi yorumlarını katmasına imkan sağlıyor. Klip, oyun ve proje dosyalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.koffanimation.co.uk/nilipek

Koff animasyon daha önce paylaştığı işlerle de sektöre yeni bir bakış kazandırmış ve ilgi çekici çalışmalara imza atmıştı. Biyografi koleksiyonu kapsamında Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba, arabesk müziğin sevilen ismi Müslüm Gürses, sanat güneşi Zeki Müren, müzik dünyasının unutulmaz sanatçısı Müzeyyen Senar için hazırladıkları animasyonlar çok beğenilmiş ayrıca ödül de kazanmıştı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.