O Gemi Geri Geliyor!! Leyla ile Mecnun Severlere Büyük Müjde

Leyla ile Mecnun.. Yakın dönem dizi tarihimizin kült yapımlarındandı. 2011 yılında yayına başlayıp 3 sezon boyunca TRT ekranlarında devam eden Burak Aksak imzalı absürt komedi kısa zamanda geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Kireçburnu mahallesinde geçen sıcacık hikaye çok sevildi. Mecnun, İsmail abi, İskender baba, Erdal Bakkal ve dizinin diğer pek çok karakteri fenomen haline geldi. 2013 yılında beklenmedik şekilde yayından kaldırılan dizi pek çok seveni için yarım bir hikaye olarak kalmıştı.

Leyla ile Mecnun severler uzun zaman dizinin yeniden başlamasını bekledi. Tam umutlar kesilmişken Acun Ilıcalı tarafından kurulan yeni online dizi-film platformu Exxen’de Leyla ile Mecnun’un yeniden çekileceği iddiaları büyük heyecan yarattı. Dizi oyuncularından da ard arda gelen mesajlar beklentiyi giderek arttırdı.

Ve beklenen haber dizinin İskender Baba’sı Ahmet Mümtaz Taylan’dan geldi. Ünlü oyuncu, moderatör Aslı Öymen’in “Benim İstanbul’um” programına konuk oldu. Aslı Öymen’in Leyla ile Mecnun’un yeniden çekileceği söylentileri ile ilgili sorusuna Taylan; “Söylenti olmaktan çıktı artık. İki saat önce Onur Ünlü ile konuştuk. Çekime başlayacağımız tarihi söyledi bana” cevabını verdi.

Senaryosu yine Burak Aksak kaleminden olacak dizinin yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturacak. Merak edilen bir diğer soru da dizide yer alacak oyuncu kadrosunda değişiklik olup olmayacağı idi. Söz konusu soruya Ahmet Mümtaz Taylan şu sözlerle açıklık getirdi: “Aynı ekip bir araya gelmeseydi yapılmaması gereken bir şeydi zaten. Geldiği için yapıyoruz. Yoksa bir tane bile eksiği kaldıracak durum değildir”

Şimdi gözler yapımcı firma ya da yayınlanacak platform tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Kısa zamanda oyuncu kadrosunun ve diğer detayların açıklanması bekleniyordu.

EXXEN Müjdeyi Verdi

Dün akşam saatlerinde beklenen haber Exxen platformu resmi hesabından duyruldu. Acun Ilıcalı da haberi kişisel hesabından takipçileriyle paylaştı. Senaryosu yine Burak Aksak’ın kaleme alacağı dizinin yönetmeni de Onur Ünlü olacak. Ahmet Mümtaz Taylan daha önce kadroda pek değişiklik olmayacağı bilgisini vermişti. Exxen de bu bilgiyi doğrulayarak dizinin Ali Atay, Osman Sonat, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt ve Ahmet Mümtaz Taylan ile birlikte tam kadro olarak ekranlarda olacağını belirtti.

Leyla’yı Kim Canlandıracak?

Birsen Altuntaş’ın haberine göre dizinin çekimleri 26 Haziran tarihinde başlayacak. Dizide merakla beklenen Leyla karakterini ise kimin oynayacağı sorusunun cevabı henüz netlik kazanmış değil. Leyla ile Mecnun ile ilgili yayın tarihi, diğer oyuncular, senaryo detayları gibi pek çok soru için ilerleyen günlerde açıklanacak gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Leyla ile Mecnun’un yeni bölümlerini beklerken sitemizde yer alan testimizi çözerek efsane diziye dair hafızanızı tazeleyebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir