Ocak Keşifleri – Bu Ayın Önerileri

Yeni yılın ilk keşiflerinden merhabalar. 🙂

Eminim ki aylardır iple çektiğiniz bu yeni yıl için çok heyecanlısınız. Hepimizin büyük dersler aldığı bir yıl oldu 2020. Kimimiz sevdikleriyle sınandı kimisi kendisiyle. 2021 yılının hepinize sağlık, huzur ve aşk getirmesini diliyorum. Keşiflerde çıkacağınız yolculukta da keyifli izlemeler, okumalar ve dinlemeler. 🙂 Son bir dilek daha 2021 şeytanın bacağını kırdığınız bir yıl olsun!

Ocak Ayı Youtube İçerik Önerisi – Ege’nin Afro-Türkleri | “Teyze sen siyahsın, neden oldun?”

Ocak Ayı Şiir Önerisi – Dört Mevsim – Cemal Süreya

Bahar mezarına gömsünler sizi
Yapraklar gibi buluştunuzdu
Kokular gibi seviştinizdi
Bahar mezarına gömsünler sizi
Yaz mezarına gömsünler sizi
İlk kezmiş gibi buluştunuzdu
Son kezmiş gibi seviştinizdi.     

                  

Ocak Ayı Film Önerisi – Green Book (Yeşil Rehber)

Ünlü bir piyanist olan Dr. Don Shirley konser turu için hem ona yardımcı olabilecek hem de şoförlüğünü yapacak birini aramaktadır. Uzun zaman işsiz olan Tony’le tanışınca yola ‘Yeşil Rehber eşliğinde koyulurlar. The Green Book kılavuzu Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları ve otelleri gösterir onlara. Bu yolculuk sürecince Dr. Shirley ve Tony’nin başından geçen olayları anlatır. Filmin bir özelliği vardır tüm bu senaryo yaşanmış bir hikayeden alınmıştır. En İyi Film Oscar ödülüne sahip olan The Green Book’un başrolünde  Viggo Mortense ve Mahershala Ali yer almaktadır. İyi seyirler.
Green Book absurdizi.com

Ocak Ayı Şarkı Önerisi- James Brown – It’s A Man’s Man’s Man’s World

O kadar güzel bir parça ki her dinleyişte insanı mest ediyor.

Ocak Ayı Dizi Önerisi- One Day At a Time

Hani bazı zamanlar vardır dizi izlemek istersin fakat kafan doludur odaklanamazsın. İşte şimdi size yorgun bir kafayla izleyebileceğiniz çok tatlı ve sıcak bir Amerikan sitcom dizisi öneriyorum. One Day At a Time  6 Ocak 2017’de tarihinde yayım hayatına girdi. Dizinin olay örgüsü Los Angeles’ta yaşayan Kübalı-Amerikalı bir aile etrafında dönüyor. Dizi sosyal mesajlar içermektedir. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum ve keyifli seyirler diliyorum.
one day at atime absurdizi.com

Her yıl dediğim gibi bu yıl size her anlamda tutku getirmesi dileğiyle. Hayırlı bir yıl olsun bizim için. 🙂

Ocak ayı absurdizi.com