Ali Atay Haluk Bilginer

Onur Ünlü Ve Ali Atay Ortaklığından Yeni Dizi: Şeref Bey

Acun Ilıcalı’nın kurucusu olduğu EXXEN platformunda yayınlanacak yapımlar belli oldu. Haluk Bilginer’in başrolünü oynayacağı Şeref Bey dizisi de bunlardan biri. Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün proje tasarımını Ali Atay’ın üstleneceği dizi hayranlarını meraklandırdı.

Dijital yayıncılık dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de televizyona tercih edilen popüler bir mecra haline geldi. Netflix, BluTV, PuhuTV gibi alternatif dizi ve film platformlarına son olarak bir dünya markası olan Amazon Prime da eklendi. İzleyicilere ilgi ve zevklerine göre seçebileceği yüzlerce seçenek sunan dijital yayıncılık her geçen gün daha çok abone sahibi oluyor. Ayrıca dizi ve filmlerin yanında belgesel yapımları da oldukça ilgi görüyor.

Artık internet yayıncılığı televizyon dünyasının çok güçlü bir rakibi diyebiliriz. Türk televizyon yapımlarının en çok izlenen programlarına imza atmış ve satın aldığı TV8 kanalı ile ciddi bir izleyici kitlesi kazanan Acun Ilıcalı bu kez dijital dünyada da yerini almaya hazırlanıyor. Bir süredir böyle bir çalışma içinde olduğunu bildiğimiz Ilıcalı geçtiğimiz günlerde resmi olarak kuracağı platformun ismini açıkladı. EXXEN adı verilen dijital platformda seyircileri yerli yapım dizi ve filmler dışında yarışmalar, reality şovlar, belgeseller ve çocuk programları da yer alacak.

Acun Ilıcalı aynı çatı altında toplayacağı pek çok isimle her yaştan izleyici kitlesine seslenmeyi hedefliyor. İçeriği netlik kazanan yapımlar arasında ünlü yönetmen Onur Ünlü ve usta oyuncu Haluk Bilginer hayranlarını heyecanlandıran bir dizi de yer alıyor.

“Şeref Bey” isimli dizinin proje tasarımı Ali Atay’a ait. Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğunda olduğu dizinin başrollerinde Haluk Bilginer, Songül Öden ve Ertan Saban’ın oynayacağı öğrenildi. “Şeref Bey” şimdiden merak konusu oldu.

Bilindiği gibi Haluk Bilginer bu yıl 47.si düzenlenen Uluslararası Emmy ödüllerinde Şahsiyet dizisinde hayat verdiği Agah Bey rolündeki başarısı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.

47.Uluslarası Emmy Ödülleri Töreninden New York

Ali Atay ve Haluk Bilginer ikilisi geçtiğimiz yıl ulusal ve uluslarası festivallerde ödül alan Nuh Tepesi filminde birlikte rol almıştı.

EXXEN platformunda aynı zamanda Nurgül Yeşilçay, Hazal Türesan ve Selim Bayraktar’ın başrolünü oynayacağı 8 bölümlük Vahşi Şeyler ve Özgü Namal’ın yer aldığı ünlü yapımcı Mustafa Uslu’nun Hükümsüzler dizisi seyirci karşısına çıkacak.

Aleyna Tilki, Cemal Can Canseven gibi popüler isimler ve sosyal medya fenomenlerinin de bu platformda yerini alacak. Tolga Çevik, Beyazıt Öztürk de programlarıyla seyirci karşısına çıkması bekleniyor. Daha pek çok yarışma ve sürpriz içeriklerle Acun Ilıcalı televizyon dünyasında yakaladığı başarıyı internet ortamında da sürdürmeyi planlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir