Pek Duyulmamış Bir Dizi: Inside Number 9

Her biri farklı olaylara odaklanmış bölümlerden oluşan antolojik bir BBC dizisi. Çoğumuzun hiç duymadığı, duyanların da Barış Özcan sayesinde duyduğu, muhtemelen ilerde kült olarak bahsedilecek bir eser.

Bir giysi dolabında geçen ilk bölümden.

Yarım saat süren bölümler, izlendiğinde orta metraj film tadı veriyor. Akıcı üsluplarıyla ve hızlı geçişleriyle olayları hiç sıkmadan arka arkaya sıralıyor, çarpıcı bir finalle de noktalıyorlar.

Ancak bu dizinin esas noktası çok özgün nitelikler barındırması, daha önce yapılmamış şeylere kalkışmasıdır. Ayriyeten ilk izlendiğinde çoğu izleyici tarafından fark edilemeyecek, fark edildiğinde de “yok artık” tepkisi verilecek fazlaca detayların da dizinin özgünlüğünü oluşturmada payı var. Bunları ise Barış Özcan yakalamış; sağ olsun biz izleyicileriyle de paylaşmış:

Dizi bir süreklilik istemiyor; açıp herhangi bir bölümünü izleyip bir ay sonra başka bir bölümünü izleyebilirsiniz. Yani başlamak gözünüzü korkutmasın. Yalnız, başlamadan önce Barış Özcan’ın videosu izlenmeli.

  1. Bu dizinin ilk sezonunu izlerken sonlarından aşırı derecede şaşırıyordum ve muhteşem bir kurguya sahip olduğunu düşünüyordum. İkinci sezonu izlerken ile beni şaşırtacak şeyleri düşünüp en ilgin. nasıl biter diye düşünerek izliyordum ama yine her seferinde bambaşka bir şekilde bölümü bitiriyorlardı. Meğer dizi muhteşem üstüymüş. 30 dakikalık bölümleri de cabası.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir