Pilli Bebek’ten Eskinin Aşinalığından Bir Ses “Mavi Sahne”

Türk rock müzik dünyasının en sevilen gruplarından Pilli Bebek şubat ayından bu yana süren sessizliğini “Mavi Sahne” ile bozdu. 2020 yılı biterken müzikseverlere güzel bir sürpriz yapan Ankara grubu Aşk Müzik Yapım etiketiyle yeni şarkılarını Youtube üzerinden yayınladı. Yakında dijital platformlarda da dinlenebilecek şarkı Pilli Bebek’in o bildik soundu, dünyanın türlü halleri içinde arayışımızı anlatan sözleri ile şimdiden hayranlarından tam not aldı.

Şarkının sözleri Cem Kısmet’e, müziği Emre Yalçıntaş’a ait. Kayıt sürecinde de düzenlemede olduğu gibi Cem Kısmet imzası bulunuyor. Kapak resmi Fatih Özdemir tarafından düzenlenmiş olan “Mavi Sahne” grubun uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve demlenerek bugüne gelmiş özel bir parça.

Pilli Bebek-Mavi Sahne

Eskinin aşinalığında bir zamanda,
Sabahın tozlu gölgelerinden sakınırken,
Geceler gündüze dem olur ya, bu esaretten kurtulabiliriz.

Bu mavi sahne, hepimizin derin izi,
Sanma her şeyin sonu gelmiş,
Geçer zaman yine avutur bizi.

Sen öylece dururken, rüzgarın kuytusunda,
Ben yağmurun uykusunda beklerim.
Mevsimler başkalaşır, inanışlar eskir
Gün değişmez, gündüz gece değişir.
Aşk değişmez, sahipleri değişir.
Hak bir nehir gibi taşar elinden,
Haklı haksız değişir.

Sen öylece dururken, rüzgarın kuytusunda
Ben yağmurun uykusunda beklerim.

1993 yılından beri müzik dünyasında yer alan Pilli Bebek 2010 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinin müziklerine imza atmıştı. Bu sayede daha geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Pilli Bebek müzik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Grubun 2020 içindeki bir diğer çalışması şubat ayında Ankara “A Kitap Yeri”nde çekilen klibiyle yayınlanan “Kızılgerdan” oldukça beğenilmişti.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.