Pinhani ve “Kavak Yelleri” Ekibinden Karantina Sürprizi “Dön Bak Dünyaya”

2007 yılında Kanal D ekranlarında başlayan “Kavak Yelleri” bir dönemin en popüler gençlik dizisiydi. Genç ve deneyimli pek çok ismi kadrosunda bulundurması ve İzmir Seferihisar’dan sahneleri ile oldukça sevilmişti. Dizinin müziklerini üstlenen “Pinhani” grubu da bu dönemde sevilen şarkılarıyla hem diziye eşlik etmiş hem de geniş bir dinleyici kitlesi kazanmıştı.

2011 yılında ekranlara veda eden dizi ekibi Covid-19 salgını nedeniyle imkanı olan herkesin ev karantinasında olduğu bu dönemde hayranlarına güzel bir sürprizle yeniden “merhaba” dedi.

Pinhani’nin “Dön Bak Dünyaya” isimli sevilen şarkısına ev halleriyle klip çektiler. Böylece İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Pelin Karahan ve ekipten pek çok ismin yer aldığı güzel bir proje ortaya çıkmış oldu. Pinhani grubu klibin hikayesini resmi video klibin açıklamasında şu şekilde anlatıyor:

“2007’de başlayıp 2011’de sona eren ‘Kavak Yelleri’, oyuncular ve teknik ekip için bitmeyen çekimler, ev gibi süslenen otel odaları, derin dostluklar, büyük başlangıçlar, kıymetli öğretiler içeren unutulmaz bir deneyimdi. Keza bizim için de birçoğu geçerli. Onlarla çok güzel şeyler paylaşmış olsak da onların şöhretinden istifade etmek hiçbir zaman aklımıza gelmedi. Bu yüzden birlikte bir ‘iş’imiz olmadı. Elbette bizi hep desteklediler, konserlerimize geldiler, dostluklarını hep hissettirdiler. Biz de onlar her ekrana çıktıklarında milli takım kazanmış gibi gururlandık. Bu defa ise kendi aralarında eski günlerin anısına bizim şarkımıza bir video çektiler, biz ise sonradan dahil olduk. Bunu onlardan istemiş olsak bu kadar içimize sinmezdi. Demek ki birlikte geçirdiğimiz onca zamanın ölünceye kadar bir kıymeti varmış. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

Hepimizin psikolojik olarak yıprandığı, kimi zaman umutsuzluğa kapıldığı şu günlerde, gelecek güzel günler için inanç tazeleyen ve yüzümüzde bir gülümseme bırakan bu çalışma için emeği geçen herkese teşekkürler.

2006 yılında yayınlanan “İnandığım Masallar” albümünde yer alan Dön Bak Dünyaya şarkısının sözlerini de buraya ekleyelim:

Yalnız kaldıysan, kalkıp pencerenden bir bak,
Güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü?
Dön bak dünyaya.

Herkes gitmişse, sakince arkana dön bir bak,
Dostun kalmış mı, aşkın solmuş mu?
Dön bak dünyaya, dön bak dünyaya.

Yalnız kaldıysan, kalkıp pencerenden bir bak,
Güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü?
Dön bak dünyaya.

Bir sonbahar kadar yalnız, bir kış kadar savunmasız
Ya da ilkbaharsan, yolun başındaysan
Bir sonbahar kadar yalnız, bir kış kadar savunmasız
Ya da ilkbaharsan, yolun başındaysan

Asla vazgeçme, kalkıp da pencerenden bir bak.
Güneş açmış mı, yağmur düşmüş mü?
Dön bak dünyaya.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.